Léto už nám dává definitivní sbohem

18.10.2018
Ilustrační foto
Krásné počasí, které v Česku panovalo v podstatě od poloviny dubna, se chýlí ke svému konci. Ještě dnes a zítra si užijeme teploty přes dvacet stupňů, ale o víkendu můžeme definitivně letní oblečení uschovat do zadních prostor skříní.

I dnes a zítra pravděpodobně na některých místech dojde k překonání teplotních rekordů, jako se to stávalo v posledním týdnu. O víkendu byly dokonce na několika meteorlogických stanicích zaznamenány teploty nad 25 °C.

Následující víkend však bude jiný, už typicky říjnový. Bude oblačno, až zataženo, ojediněle se můžou ráno vyskytovat mlhy či přes den déšťové přeháňky. Nejnižší noční teploty se očekávají mezi 8 až 4 °C. Nejvyšší denní teploty pak 12 až 16 °C.  Podobné počasí se očekává i na pondělí.
Od úterka se však ještě více ochladí. Denní teploty už nepřesáhnou ani 12°C.

Hezké, ale zároveň suché počasí minulých týdnů způsobily na několika místech požáry. Proto se nadále nedoporučuje rozdělávat ohně např. při pálení trávy a listí.

V létě kvůli suchému počasí nesměly např. vyjíždět parní lokomotivy, které by také mohly způsobit požáry. I tak měli letos hasiči rekordní počet výjezdů.  

Aktuálně v ČR