Kvitová si může oddechnout, Žondra dostal osm let

26.03.2019
Ilustrační foto
Dva roky a čtyři měsíce od přepadení si dnes Radim Žondra vyslechl rozsudek. Brněnský krajský soud ho potrestal osmi lety vězení za napadení tenistky Petry Kvitové.

K přepadení došlo v prosinci roku 2016 v bytě wimbledonské šampionky, do kterého se Žondra dostal pod záminkou, že jde udělat revizi kotle. Při následné potyčce lupič ošklivě tenistku pořezal. Kvitová se musela podrobit operaci, která naštěstí dopadla dobře a česká hráčka se mohla po čase k tenisu vrátit a nyní znovu atakuje nejvyšší příčku světového žebříčku.

Obžalovaný Žondra od začátku odmítá, že by se někdy v bytě Kvitové vyskytl. Dokonce i žádal detektor lži. Tento návrh však soud smetl ze stolu i na základě dvou rekognicí, při kterých poškozená tenistka Žondru bezpečně poznala. „Soud nemá žádných pochyb, že k poranění poškozené došlo takovým způsobem, jak je popsáno v obžalobě. I výpověď poškozené je zcela hodnověrná,“ zdůvodnila rozsudek soudkyně Dagmar Bordovská.

Žondra si tak bude muset odpykat trest ve věznici s nejpřísnějším režimem, tedy v zařízení se zvýšenou ostrahou.
Státní zástupce Ivan Hrazdira navrhoval Žondrovi vzhledem k předešlé trestné činnosti trest ve výši kolem dvanácti roků.
Obě strany ještě mohou podat odvolání.

Je možné, že v souvislosti s tímto případem budou obviněni Žondrovi kolegové, kteří mu poskytli falešné alibi.
Autor: Alex Neugebauer/DomácíNoviny.cz

Aktuálně v ČR