Kvitová či Plíšková mají velkou šanci vyhrát Turnaj mistryň. K jejich souboji však dojde už ve skupině

19.10.2018
Ilustrační foto
Poté co se tento týden kvůli zranění odhlásila z Turnaje mistryň světová jednička Rumunka Simona Halepová a bývala tenisová megastar Američanka Serena Willamsová ukončila sezonu už v létě, dá se říci, že turnaj v Singapuru nemá jasnou favoritku.

Tento fakt tak dává velkou šanci na vítězství i české dvojici Petra Kvitová a Karolína Plíšková.

Zatímco prvně jmenovaná hráčka měla účast jistou už před pár týdny, Plíšková si mohla zabukovat letenky do Singapuru definitivně až předevčírem. Sice vypadla na turnaji v Moskvě ve druhém kole, to samé se ale stalo její konkurentce o poslední účastnické místo Nizozemce Kiki Bertensové. Nakonec se ale na Turnaji mistryň představí obě právě kvůli zmiňované neúčasti Halepové.

Los si s našimi hráčky lehce zalaškoval, dal je společně do jedné ze základních skupin. Dále se střetnou s Dánkou Caroline Wozniackou a Ukrajinkou Elinou Svitolinovou.

Druhá skupina má toto složení: Angelique Kerberová (Něm.), Naomi Ósakaová (Jap.), Sloane Stephensová (USA) a Kiki Bertensová (Niz.)

Turnaj mistryň začíná tuto neděli. Petra Kvitová už zažila vítězství na tomto prestižním turnaji před sedmi lety. Pro Karolínu Plíškovou je zatím maximum loňské semifinále.
Autor: Alex Neugebauer/DomácíNoviny.cz

Aktuálně v ČR