Kočkovi opět kvůli pohřbu zastaví v Praze dopravu

11.10.2018
Ilustrační foto
Zítra mezi 12. a 15. hodinou by měla být podle mluvčího magistrátu Víta Hofmana uzavřena pražská Vinohradská ulice. Kolotočářská rodina Kočkových chystá poslední rozloučení s Janem Kočkou mladším, který předminulý týden tragicky zahynul.
Jenže starosta Prahy 3 Alexandr Bellu není moc nadšený z okázalého průvodu, který Kočkovi plánují. „Naši občané mají dost jiných dopravních omezení, nemá proto smysl zastavovat na dvě hodiny dopravu kvůli kočáru se šesti koňmi na tak frekventované ulici, jako je Vinohradská,“ uvedl Bellu.
O tom, že průvod na Vinohradské ulici dostal povolení však rozhodli magistrátní úředníci a lidé z městské firmy Technická správa komunikací.
Starostovi se navíc nelíbí, že takto okázalý pohřeb má člověk, který byl viníkem dopravní nehody, při které zemřel nejen on, ale i jiný účastník srážky. „Navíc nerozumím tomu, proč bychom v naší městské části měli takto oslavovat člověka, který svým nezodpovědným jednáním způsobil tragickou smrt řidiče kamionu. To ale samozřejmě neznamená, že rozporuji nárok rodiny na důstojný pohřeb a pietu,“ dodal žižkovský starosta.

K nehodě došlo na konci září na dálnici D11 na Nymbursku. Kočka vjel s osobním vozidlem do protisměru a narazil do nákladního auta. Obě vozidla začala hořet.  

Kočkovi se už před deseti lety podobným způsobem rozloučili s Václavem Kočkou, kterého zastřelil podnikatel Bohumír Ďuričko na křtu knihy Jiřího Paroubka.

Aktuálně v ČR