Kdy je sportovec nejvíce dojatý? Při zisku medaile či překonání rekordu? Kdepak. Vše přebije poslední zápas kariéry

19.10.2018
Co více si může sportovec přát, než když se s ním přijdou rozloučit světové hvězdy a navíc spousta fanoušků. Exhibiční utkání, dojemná slova, nekončící potlesk, toto vše si včera užil v pražské 02 aréně tenista Radek Štěpánek, ale např. i na pražské Letné začátkem srpna fotbalista Tomáš Rosický.

Celý rok plánoval Radek Štěpánek svou rozlučku. Už před rokem věděl, že mu chatrná záda nedovolí pokračovat v kariéře a tak začal přemýšlet, jak se co nejlépe rozloučit se svými fanoušky. A včerejšek ukázal, že jich má opravdu dost. Čtrnáct tisíc lidí se přišlo podívat na poslední zápas v kariéře tohoto skvělého tenisty, který vždy dělal radost českým fanouškům při daviscupových utkáních. Nejenom kvůli tomu, že je zpravidla vyhrával, ale zároveň předváděl zajímavý tenis s plno emocemi. Třešničkou na daviscupovém dortu pak byla dvě celková vítězství v letech 2012 a 2013, na kterých se podílel velkou měrou spolu s Tomášem Berdychem.
A právě Berdych patřil mezi hosty, které si včera Štěpánek pozval na závěrečnou exhibici. Avšak největším tenisovým velikánem, který se včera v 02 aréně objevil, byl v současnosti nejlepší hráč světa Srb Novak Djokovič. Příjemným překvapením byla i účast bývalé tenisové hvězdy devadesátých let Andre Agassiho. To ale není vše, Štěpánek pozval i velikány našich dvou nejpopulárnějších sportů - Jaromíra Jágra, Pavla Nedvěda a Petra Čecha.
Během tříhodinového programu proběhlo několik exhibičních utkání. Nechyběl smích, srandičky a nakonec dojetí Radka Štěpánka. Tento skvělý tenista odešel na vrcholu a hlavně se rozloučil tím, čím žil, tenisem.

Něco podobného, ale ve fotbalovém podání, zažil v létě Tomáš Rosický. Jeho křehké zdraví, kvůli kterému ztratil několik sezon, mu už na jaře nedovolilo nastoupit do zápasů, a tak se rozhodl pověsit kopačky na hřebík. "Malý mozart" se tak rozhodl uspořádat rozlučku. Povedla se mu, byla velmi důstojná. Nastoupila proti sobě dvě mužstva, jedno bylo složené s českých hráčů a druhé ze zahraničních. Český dres oblékli např. Milan Baroš, Jan Koller, Karel Poborský, Petr Čech či Marek Jankulovski. Za světový výběr nastoupili třeba Robin van Persie, Cesc Fábregas, Alexandr Hleb nebo Mathieu Flamini. Jmenovaní čeští hráči zažili s Rosickým úspěšné mistrovství Evropa v roce 2004, kdy jsme získali bronz. Proti nim nastoupili fotbalisté, s kterými hrál Rosický v Arsenalu.

Důstojně se rozloučil s kariérou např. i hokejový brankář Dominik Hašek. Na pardubickém zimáku mu dokonce vyvěsili pod strop obří dres.  

Autor: Alex Neugebauer/DomácíNoviny.cz

Aktuálně v ČR