Karviná s Mostem mají blíže k titulům

16.05.2018
Házenkářská finále jsou v plném proudu, jak u mužů, tak u žen.

Jen jedno vítězství schází házenkářům Karviné k tomu, aby po osmi letech opět získali titul. První finálový zápas vyhráli nad Plzní o šest branek 30:24, ten druhý už byl o hodně vyrovnanější, Moravané ho vyhráli o jeden gól 32:31. Přitom Plzeň několikrát v zápase vedla, nejdříve 3:0, pak 17:15, jenže poté Karviná zabrala i díky Monczkovi, který se rozstřílel, a duel otočila ve svůj prospěch.

Michal Tonar, trenér Plzně: Na hru domácích na dva pivoty jsme byli připravení už včera, ale tam jsme si v prvním poločase vybrali pauzu, kdy se domácí utrhli do náskoku. Po tolika zápasech, které jsme dokázali zvládnout, je lidské, že přišla slabší chvilka. Naprosto to chápu. Nejsme roboti. Dneska jsme se už zase dokázali vrátit k normálu a soupeře uhlídali. Za tohle musím mužstvo pochválit. I když jsme prohráli, podle mě ne úplně vlastní vinou, našli jsme cestu, jak Karvinou přehrát.

Marek Michalisko, trenér HCB Karviná:Byli jsme si vědomi toho, že Plzeň do nedělního zápasu půjde na maximum. Potřebovali tady udělat to potřebné vítězství, museli. Taky šlo vidět, že to chtějí za každou cenu urvat. Jsem rád, že jsme jim to nedovolili, i když je strašně náročné se navzájem něčím překvapit. Dneska jsme měli asi jen víc štěstí, protože o výsledku takto dramatického souboje rozhodují už maličkosti jako získaný balon, písknutý průraz nebo clona. Je to obrovsky vyrovnané. Je to nádherný vstup, jsme fakt šťastni, ale víme, že nám pořád ještě chybí zvládnout ten poslední krok a v Plzni nás určitě bude čekat peklo. Na to jsme připravení".


Finále play-off házenkářské extraligy mužů - 2. zápas:
Karviná - Plzeň 32:31 (15:17)
Nejvíce branek: Monczka 11/8, Zbránek 8, Nedoma 6 - Stehlík 10/3, Tonar 6, Šafránek 5. Rozhodčí: Valášek, Vychodil. Sedmimetrové hody: 9/8 - 3/3. Vyloučení: 6:8. Diváci: 1270. Stav série: 2:0.


                                                V sobotu může Most slavit

Do finále vstoupily úspěšně obhájkyně titulu mostecké házenkářky. Na pražské Slavii vyhrály těsně 21:20. V jednu chvíli už Most vyhrával o šest branek, ale tento náskok postupně ztratil. To ho však nepoložilo a nakonec si připsal první výhru ve finálovém duelu. Další utkání se hraje v sobotu, tentokrát na palubovce Mostu. Pokud domácí vyhrají, mají titul v kapse. "Jde o vydřené vítězství venku, což nám dodalo jistou dávku sebevědomí, ale není to nic, co by nám doma nějak výrazně pomohlo. Naší snahou je uzavřít finálovou sérii už v sobotu,“ uvedl trenér mosteckého týmu Peter Dávid.

Finále play-off házenkářské extraligy žen - 1. zápas:
Slavia Praha - Most 20:21 (6:12)
Nejvíce branek: Šetelíková 5, Galušková 4/1, Kvášová 3 - Szarková 6, Zachová a Maňáková po 4.

Autor: Alex Neugebauer/DomácíNoviny.cz

Aktuálně v ČR