Karolína Plíšková neudržela nervy, vzteky roztřískala raketu

17.05.2018
Ilustrační foto
Tenistka Karolína Plíšková, která je známá na kurtu svým klidem a chladným chováním, neudržela při včerejším zápase s Marii Sakkariovou nervy a po prohraném zápase doslova roztřískala raketu o umpirovou sedačku rozhodčí.

Plíšková se na antukovém turnaji v Říme střetla ve druhém kole s Řekyní Sakkariovou. Zpočátku to vypadalo, že tento zápas bude pro českou tenistku lehkou záležitostí. Vedla 5:1, pak sice prohrála své podání, přesto dotáhla set do vítězného konce.

Druhá sada pro ní začala hůře, prohrávala 0:3, ale dokázala to srovnat na 3:3, jenže Řekyně po třech vyhraných gamech nakonec druhý set získala.

Na začátku třetího setu obě hráčky prohrály svá podání, ale pak si je naopak udržovaly až do stavu 5:5. V následném gamu přišel kontroverzní verdikt čárové rozhodčí, která Plíškové neuznala čistý míč. Česká hráčka protestovala, ale ani hlavní rozhodčí nezměnila rozhodnutí. Plíškovou toto rozhodnutí patrně tak rozhodilo, že už se nedokázala zkoncentrovat na závěr sady a prohrála jí 5:7.

Plíšková při odchodu z kurtu nepodala hlavní rozhodčí ruku, naopak svůj vztek vyventilovala roztřískáním rakety o stoličku rozhodčí (umpire), až do ní udělala díru.

V tuto chvíli tak už český tenis nemá na tomto turnaji žádné zastoupení, protože Barbora Strýcová prohrála už v prvním kole s Američankou Stephensonou a v mužské části turnaje dopadl stejně Tomáš berdych, který nestačil na Kanaďana Shapovalova.

Aktuálně v ČR