Jedenáctiletý chlapec spadl z koloběžky. Vrtulník ho odvážel s těžkým zraněním

18.07.2019
Ilustrační foto
Jedním z nejzajímavějších míst v České republice je určitě přečerpávací vodní elektrárna Dlouhé stráně v Jeseníkách. Úžasný pohled od horní nádrže nenechá žádného majitele foťáku či mobilu chladným a všichni okamžitě musí mít zaznamenán tento skvost ve svém aparátu. V těchto místech se však návštěvníci mohou nejenom kochat panorámaty, ale ti odvážnější si mohou sjet na koloběžce trasu od Dlouhých Strání do Koutů nad Desnou. Tato zábava se však včera málem stala osudnou jedenáctiletému chlapci.

Při sjezdu upadl tak tvrdě, že se mu rozbila přilba a on si přivodil těžké poranění hlavy. „Spadl při sjezdu po asfaltové silnici. Otec zraněného koloběžkáře se ihned přes aplikaci Záchranka spojil s dispečinkem linky 155 Olomouckého kraje. Poté jsme byli vyzváni i my s tím, že chlapec si i přes fakt, že měl přilbu, poranil hlavu a je v bezvědomí. Na místě jsme zjistili, že pád byl zřejmě tak prudký, že bezpečnostní přilba praskla,“ uvedl člen Horské služby Jeseníky David Spiller.

Vrtulník následně chlapce transportoval do olomoucké nemocnice. „Ošetřili jsme jej a připravili k transportu vrtulníkem Letecké záchranné služby Olomouc. Ten přistál asi kilometr od místa nehody, takže jsme chlapce museli k němu šetrně přepravit. To už ale měl zraněného v péči lékař záchranky,“ dodal Spiller.
Autor: Alex Neugebauer/DomácíNoviny.cz

Aktuálně v ČR