Jankulovski se vrací do fotbalu. Bude sportovním ředitelem v Baníku

12.06.2018
Ilustrační foto
Marek Jankulovski, jeden z nejúspěšnějších odchovanců ostravského Baníku, byl jmenován v tomto klubu sportovním ředitelem.

„Marek pro nás byl přirozenou volbou a jsme rádi, že jsme spolu našli společnou řeč. Je to člověk, který nasbíral obrovské množství zkušeností v evropském fotbalu a působil dlouho i v tak renomované organizaci jako AC Milán,“ řekl výkonný ředitel FC Baník Ostrava Michal Bělák.

Pro Jankulovského je to premiéra na manažerském postu. "Je to pro mě velká výzva a věřím, že má práce a to, co chci do klubu vnést, Baníku přinese úspěch.“

Bývalý hráč AC Milan či Udinese věří, že Baník Ostrava se časem dostane zpátky na vyšší příčky, kam podle něj patří. "Potenciál rozhodně vidím. Baník je pořád jedním z nejúspěšnějších klubů na Moravě a ve Slezsku. I když ta výsledková realita byla v posledních letech jiná. Ale já tady vidím kus práce odvedené lidmi, kteří třeba ani nejsou vidět, vidím mládež a co všechno se pro ni dělá. Od toho se musí Baník odrazit."

Fanoušci Baníku jsou hodně netrpěliví, zda se jejich modla Milan Baroš rozhodne v kariéře i dále pokračovat. "Minulý týden jsme se s Milanem sešli. I s jeho paní, protože z vlastní zkušenosti vím, jak je v době, kdy už člověk tu kariéru natahuje, rodina důležitá. Sedli jsme si, domluvili se na další spolupráci v Baníku, i když podepsáno ještě nemáme, protože Milan odletěl na dovolenou," říká k tomuto tématu nový sportovní ředitel. "Ale mám z toho dobrý pocit. Viděl jsem ho i teď na té rozlučce Tomáše Rosického a i tam bylo znát, že je ve formě a že ho to pořád baví. On kdyby cítil, že už hrát nechce, skončil by. Ale já z něho pořád cítil tu pozitivní energii a kdyby skončil, bylo by těžké ho nahradit."

Marek Jankulovski se prosadil v italské lize, kde hrál postupně v Neapoli, Udinese a v AC Milan, s kterým dokonce vyhrál v roce 2007 Ligu mistrů. V reprezentaci patřil mezi opory naší slavné party, která dosáhla v roce 2004 na bronz z mistrovství Evropy.

Aktuálně v ČR