Jágr naskočil na led. Zkouší, co koleno vydrží

19.07.2018
Ilustrační foto
V loňské sezoně tohoto hokejová legenda Jaromír Jágr příliš neodehrál. Ročník 2017/2018 začala "osmašedesátka" v dresu Calgary Flames, jenže časté zdravotní problémy donutily kladenského odchovance ukončit působení v nejlepší lize světa a přemístit se o několik pater níže do první české ligy. Zde v dresu Kladna toho ale Jágr také příliš neodehrál. Při tvrdém zákroku havířovského Marka Sikory si nešťastně přisedl koleno. Do zápasů pak naskakoval jen na pár vteřin, aby dodržel před baráží pravidlo o počtu odehraných zápasů v první lize. Stejně ale do prolínací soutěže nenastoupil, problémy s kolenem neustaly.

Nyní se ale už cítí lépe, jen potřebuje nabrat fyzickou kondici. "V mém věku když šest měsíců nic neděláte, je to jako kdybyste někomu zlomili obě nohy a chtěli pak po něm, aby první den výborně chodil a šel si ještě zaběhat. Nijak ale nefňukám, beru to, jak to je," řekl novinářům Jágr.

Do prvního ostrého zápasu má ještě přibližně sedm týdnů čas. Úvodní utkání naší druhé nejvyšší soutěže odehraje Kladno 8. září proti Frýdku-Místku.

Do té doby zjistí definitivně, jestli se koleno natolik umoudřilo, že bude moci být platným členem kladenských Rytířů. „Neřekl bych, že s kolenem jsou nějaké problémy. Trošku mě to pobolívá, ale tam jde spíš o tu fyzičku. Léčil jsem to klidem a skoro nic jsem nedělal. Moje tělo není silné, mé svaly nejsou silné a má stehna nejsou silná, takže všechen ten nápor jde do kloubů a do kolen, což myslím, že je důvod, proč to bolí,“ podotýká Jágr.

První přípravný zápas odehrají kladenští hokejisté 31. července, kdy na svém ledě nastoupí od 17:30 proti kazašskému týmu Arlan Kokšetau. Následně se 2. srpna střetnou v Litoměřicích s tamějším HC Stadionem a o pět dní později se opět představí na ledě soupeře a to v Litvínově, kde sehrají přátelák s místním extraligovým týmem HC Verva.

„Předpokládáme, že pokud bude Jaromír Jágr fit, v přípravných zápasech nastoupí. Bude chtít co nejvíce času strávit na ledě a co nejlépe se připravit na sezonu,“ prozradil trenér Rytířů David Čermák.  

Aktuálně v ČR