Jablonec má první posilu. Přichází Tomáš Břečka

11.06.2018
Prvoligový fotbalový klub FK Jablonec má první posilu pro příští sezonu. Z 1. FC Slovácka přichází 24letý Tomáš Břečka.

Břečka je odchovancem právě klubu z Uherského Hradiště a odchod do Jablonce bude jeho prvním přestupem v kariéře. „Určitě to je pro mě posun. Celý fotbalový život jsem byl ve Slovácku a nejlépe jsme byli na sedmém místě. Naopak Jablonec každý rok bojuje o poháry. A vidina zahrát si skupinu Evropské ligy je velká motivace. Chci se dobře ukázat v přípravě a porvat se o místo v základní sestavě,“ říká k přestupu do Jablonce stoper Tomáš Břečka.

V Jablonci podepsal smlouvu na tři roky. Shodou okolností se v tomto severočeském klubu představil v posledním ligovém kole, a to ještě samozřejmě v dresu Slovácka.

Dosud Břečka v lize odehrál 58 zápasů a vstřelil jednu branku. Co se týká reprezentace, má zde jeden "zářez".  V dresu reprezentace do 21 let nastoupil do utkání proti Černé Hoře U21 v kvalifikaci o mistrovství Evropy.

„Tomáš Břečka se postupně vypracoval do pozice opory Slovácka. Zájem o něj jsme registrovali již před posledním ligovým ročníkem. Nabídka Jablonce byla velmi konkrétní a jednání proběhla ke spokojenosti všech stran. Pro Tomáše bude přestup dalším fotbalovým krokem a jistota základní skupiny Evropské ligy je samozřejmě velkou motivací,“ uvedl k přestupu Tomáše Břečky Viktor Kolář z agentury Sport Invest, která hráče zastupuje.

Jablonec řešil v posledních dnech i jinou záležitost. UEFA mu udělila výjimku ohledně odehrání domácích zápasů Evropské ligy. Povinností je mít stadion pro minimálně osm tisíc fanoušků. Jablonec má v tuto chvíli kapacitu 6100 diváků. "Je to jeden z bodů, který se nám podařilo vyřešit a jsme za to rádi. Teď se intenzivně pracuje na dalších neméně důležitých bodech, které musíme splnit. Od sociálních zařízení, infrastruktury stadionu, zázemí pro novináře a televizní štáby atd. Děláme maximum pro to, abychom mohli hrát domácí zápasy ve skupině Evropské ligy u nás na Střelnici," říká tiskový mluvčí FK Jablonec Martin Bergman.

Aktuálně v ČR