Invalida dostal příspěvek na plošinu. Peníze však použil k jinému účelu. Teď mu hrozí vězení

19.03.2019
Ilustrační foto
S invalidními důchodci mají lidé zpravidla soucit. Vnímají je jako ty, kteří to mají v životě těžší. S 41letým invalidou z Novojičínska však policisté žádné slitování nemají. A zaslouženě.

Sociální úřad schválil žádost invalidního důchodce na poskytnutí částky 400 tisíc určené pro instalování schodišťové plošiny. Stavba této kompenzační pomůcky se sice započala, avšak firma poté ukončila práci, protože jí invalida neproplatil fakturu. Firma poté odmontovala už připevněné části. „Muž se zdravotním hendikepem měl v minulosti požádat o příspěvek na zvláštní pomůcku, a to schodišťovou plošinu. Příspěvek ve výši 400 tisíc, který na její pořízení v březnu loňského roku obdržel, však využil pro svou potřebu, zcela v rozporu s jeho účelem,“ uvedla mluvčí novojičínské policie Darina Knižátková.

Sociální úřad dostal samozřejmě od postižené firmy vyrozumění o problému a vyzval invalidního důchodce, aby vrátil obdržené finanční prostředky na pořízení schodišťové plošiny. Invalida však nereagoval ani na opakované výzvy. Sociálka se tak rozhodla vše oznámit na policii.
„Muži nyní hrozí za zneužití příspěvku trest odnětí svobody až na pět let,“ dodala Knižátková.
Autor: Alex Neugebauer/DomácíNoviny.cz

Aktuálně v ČR