Indian Wells už bude ve dvouhře pokračovat bez českých hráček

15.03.2019
Ilustrační foto
Prestižní americký tenisový turnaj dospěl do semifinále, které bude bez české účasti. A přitom byla šance, že budeme mít mezi nejlepšími čtyřmi dvě zástupkyně. Jenže Markéta Vondroušová prohrála se světovou šestkou Ukrajinkou Elinou Svitolinovou 6:4, 4:6, 4:6. Poté vypadla Karolína Plíšková se Švýcarkou Belindou Benčičovou po setech 3:6, 6:4 a 3:6.

Vondroušová nestačila na zkušenější Ukrajinku, nijak smutná by však být neměla. Povedlo se jí poprvé zahrát si čtvrtfinále na akci kategorie Premier Mandatory a dokázala též poprvé porazit hráčku první světové pětky (Halepová).

Plíšková nastoupila proti hráčce, která v předešlém kole vyřadila současnou světovou jedničku Japonku Osakaovou. S tímto "skalpem" vstoupila Benčičová do utkání velmi rozhodně a brzy dvakrát vzala české tenistce podání, na což nedokázala Plíšková zareagovat a první set tak prohrála.
Naopak ve druhé sadě to byla Plíšková, které se povedlo jako první získat soupeřčin servis. Poté Benčičovou znovu brejkla, a tak už vedla 4:0. Švýcarka se však nevzdala a snížila na 4:3. Plíšková si však už nenechala vzít druhou sadu.
Třetí set byl dlouho vyrovnaný, až v osmé hře prolomila Benčičová podání naší dvojky. A to bylo rozhodující pro celkový výsledek utkání.

Nadále však mohou čeští tenisoví fanoušci doufat v titul z tohoto turnaje, i když "jen" ve čtyřhře. Barbora Krejčíková s Kateřinou Siniakovou už jsou ve finále po výhře nad tchajvanskými sestrami Čchan Jüng-žan a Čchan Chao-čching 5:7, 7:6 (7:5), 10:6. V posledním utkání se střetnou s belgicko-běloruskou dvojicí Mertensová, Sabalenková.