Hušbauer má strach, jeho bratr je v nemocnici

26.03.2019
Ilustrační foto
V nižších fotbalových soutěžích je to někdy pořádná divočina, kde se nejde pro sprosté slovo, ale i občas nějakou tu facku, daleko. To co se však přihodilo v zápase III. třídy okresu Praha západ mezi Radlíkem a rezervou Hvozdnice nemá zrovna obdoby. Jeden z hráčů totiž skončil po napadení od protihráče v nemocnici.

K incidentu došlo v 84. minutě za stavu 3:1 pro Radlík. Když byla přerušená hra, napadl domácí gólman Jan Češka pěstmi a škrcením hráče Jana Hušbauera, který poté zůstal otřesen na hrací ploše. Bratra prvoligového hráče Josefa Hušbauera ihned šel pomstít Martin Štěpanovský, který napadl pěstmi vyloučeného brankáře Češku.

Jana Hušbauera odvezla záchranná služba na jednotku intenzivní péče. Po dvou dnech byl přeložen na běžný pokoj. „Momentálně jsem ve stavu, že nemohu nic komentovat, a jediné, co jsem řekl, tak vzhledem k přístupu domácího klubu i osoby, která mě napadla, jak vše nepravdivě podali do protestu do oficiálního zápisu o utkání a objevilo se i v různých článcích zpravodajců, tak celou věc předávám svému právnímu zástupci panu Kramaričovi," uvedl Jan Hušbauer z nemocnice pro Sport.cz.

Jak už to bývá, na inkriminované momenty mají oba týmy rozdílný pohled...
„V přerušené hře hráč domácího mužstva Jan Češka odstrčil hráče hostů Jana Hušbauera, který náhle po incidentu napadl pěstí hráče domácích číslo 1 (Češka) a ten odvrátil útok stejným způsobem, po kterém hráč hostů číslo 6 (Hušbauer) zůstal ležet na hrací ploše a byla k němu zavolána rychlá záchranná služba. Tyto doplňující informace se shodují s výpověďmi svědků, které byly podány Policii ČR. Hráč domácích číslo 1 musel být následně ošetřen v nemocnici," uvedli zástupci Radlíku.
„Brankář domácích číslo 1 se přiřítil naprosto nepochopitelně k hráči hostů číslo 6, začal jej škrtit a poté ho ještě „zahodil" na zem. Šlo zajisté o mstu za předchozí zákrok, protože když jsme se zeptali, co blbne, hráč domácích číslo 1 řval – to máš za to, jak jsi do něj kopal na zemi," uvádí ve svém protestu Hvozdnice.

Utkání se nedohrálo kvůli nedostatečnému počtu fotbalistů na hřišti. "Po asi dvaceti minutách jsem utkání ukončil, protože na hrací ploše nebyl dostatečný počet hráčů obou mužstev. Vzhledem k této situaci jsem upozornil vedoucí a kapitány obou mužstev na to, že utkání je nedohráno a předčasně ukončeno," popsal v zápisu o utkání sudí Kubíček.
Podle zástupců Radlíku se však toto tvrzení nezakládá na pravdě. "Pan rozhodčí cca po dvaceti minutách od incidentu utkání ukončil po dohodě s hostujícím mužstvem, které odmítlo pokračování ve hře. Striktně odmítáme, že tým domácích neměl na hrací ploše dostatečný počet hráčů a nechtěl pokračovat v utkání," stojí v zápisu o utkání.
Autor: Alex Neugebauer/DomácíNoviny.cz

Aktuálně v ČR