Hradec Králové prahne po titulu. Podepsal smlouvu se slovenskou hvězdou

13.06.2018
Mountfield Hradec Králové se postupně (nenápadně) dostává do české hokejové špičky, dvakrát za sebou skončil v semifinále. Teď se chce pokusit dostat až na vrchol. K tomu mu má pomoci i slovenský útočník Martin Réway.

O tomto slovenském talentu se ale poslední dobou bavilo spíše v negativním smyslu. Když hrál naposledy v extralize, v pražské Spartě, vytrucoval si odchod do švýcarského Fribourgu. Navíc měl poslední dobou i problémy se srdečním svalem.

Ani toto však neodradilo Mountfield, aby s ním podepsal smlouvu. „K rozhodnutí angažovat Martina jsme došli po zralé úvaze a delší debatě v rámci sportovního vedení klubu i vedení společnosti. Smlouvu, kterou jsme uzavřeli, máme dobře ošetřenou. Je v ní počítáno se všemi možnými komplikacemi včetně zdravotních. Martin v úterý prošel úspěšně zdravotní prohlídkou,“ prozrazuje generální manažer klubu Aleš Kmoníček.

Réway podepsal s východočeským klubem roční smlouvu s opcí. „Martin si prošel těžším obdobím, věřím ale, že už to má za sebou a že šanci, kterou mu dáváme, využije. Že ji chytne za pačesy tak, aby se z něj stal zase hokejista top formátu, pomůže týmu a stane se jeho tahounem,“ přeje si Aleš Kmoníček.

Tento třiadvacetiletý útočník byl vždy vnímán jako jeden z největších slovenských talentů v posledním desetiletí. Zatím ale své kvality, i kvůli zdraví, nemohl prokázat. Byl sice draftován Montrealem Canadiens, ale v NHL dosud nenastoupil.

Z mezinárodních úspěchů zatím zaznamenal bronz na MS dvacetiletých, kde byl kapitánem.


Aktuálně v ČR