Hasiči bojovali o víkendu s požáry. V Třebechovicích pod Orebem našli silně ohořelé lidské tělo

14.04.2019
Ilustrační foto
Během posledních hodin museli hasiči likvidovat tři velké požáry. Nejtragičtěji z nich skončil v Třebechovicích pod Orebem na Hradecku, kde hasiči našli v troskách domu silně ohořelé lidské tělo.

Včera večer vzplál ve vilové čtvrti v Třebechovicích pod Orebem v ulici Pod Zahrady jeden z objektů. Když na místo dorazili hasiči, plameny už prolézaly střechou. „Krátce po deváté hodině večer oznámil velitel zásahu, že jednotky v místě stačí a požár se podařilo lokalizovat. Požár se podařilo zlikvidovat třináct minut po sobotní půlnoci,“ popsal operační důstojník královéhradeckých krajských hasičů.

Po hasičích se případu ujali kriminalisté, protože zde byly nalezeny silně ohořelé lidské ostatky. „Víme, kdo v domě bydlel. Mělo jít o nájemníka. Totožnost nalezeného lidského těla definitivně určí soudní pitva,“ doplnil policejní mluvčí Ondřej Moravčík.

K dalšímu požáru došlo tuto noc ve Frenštátě pod Radhoštěm, kde po výbuchu oheň zachvátil obchod v přízemí. Obyvatelé postiženého objektu utekli na střechu vedlejší budovy, odkud je poté zachránili hasiči. Při požáru se zranilo pět lidí. „Muž a žena středního věku utrpěli vícečetná poranění v oblasti horních a dolních končetin středně závažného rázu. Po ošetření je záchranáři předali na chirurgickou ambulanci. Mladá žena a pětiletý chlapec byli k vyloučení zdravotních obtíží přepraveni na interní a dětskou ambulanci,“ přiblížil mluvčí krajské záchranky Lukáš Humpl.

Příčinu výbuchu šetří policie spolu s vyšetřovateli hasičů.

Bez zranění se obešel požár penzionu Hlušec v Písku na Frýdecko-Místecku u polských hranic, který byl nahlášen včera před osmou hodinou večerní. „V penzionu nebyl naštěstí v danou chvíli nikdo ubytován, tři zaměstnanci jej sami opustili ještě před příjezdem hasičských jednotek. Nikdo z nich neutrpěl žádná zranění,“ upřesnil mluvčí krajských hasičů Jakub Kozák.
Ubytovací zařízení úplně shořelo, odhadovaná škoda činí 20 milionů korun.
Autor: Alex Neugebauer/DomácíNoviny.cz

Aktuálně v ČR