Hasiči po třech dnech našli ve studni zavaleného muže. Neměl šanci přežít...

05.08.2019
Ilustrační foto
Od soboty odklízeli ve Velkých Pavlovicích na Břeclavsku hasiči spolu s pracovníky báňské záchranné služby suť, která zavalila studnu u jednoho z domů. Pod sutí byl zavalený muž. Naděje, že ho najdou živého, byla velmi mizivá. Jejich obavy se dnes naplnily, když našli mužovo mrtvé tělo.

Práci záchranářů od začátku komplikoval betonový blok, který spadl do studny při jejím zhroucení. Také nebylo od začátku jisté, v jaké hloubce se zavalený muž nachází. „Jsme v hloubce 9,5 metru. Zda jsme těsně nad zavaleným mužem, sami netušíme. Předpokládali jsme hloubku studny kolem deseti metrů, ale taky to může být jedenáct,“ řekl mluvčí hasičů Jaroslav Mikloška.

Dnes v pozdních odpoledních hodinách se záchranáři k tělu muže dostali. „V pondělí v podvečer se hasičům a dalším záchranářům podařilo tělo z poškozené hluboké studny vyzvednout. Bohužel bez známek života. Policisté na místě případ zadokumentovali a nadále jej vyšetřují. Budou především zjišťovat, zda nedošlo k porušení bezpečnostních pravidel a předpisů," sdělil policejní mluvčí Bohumil Malášek.
Autor: Alex Neugebauer/DomácíNoviny.cz

Aktuálně v ČR