Hadí sezona pokračuje. Z Prahy se přemístila na Karvinsko

10.10.2018
Ilustrační foto
Minulý týden bylo jedno z hlavních témat v Česku (kromě komunálních voleb) hledání mamby zelené v pražských Hlubočepech. Tento týden se do stíhaní plazů pustili v Orlové. Přesněji, v místním Kauflandu byl na bezpečnostní kameře zahlédnut had. Prodejna byla okamžitě uzavřena.

Už dva dny marně hledají hasiči v provozovně Kauflandu hada, kterého zazanamenali bezpečnostní kamery. „Dne 9. října v ranních hodinách byla na naší provozovně v Orlové v Okružní ulici zjištěna přítomnost dosud blíže nezjištěného druhu plaza. Okamžitě jsme přijali veškerá nezbytná opatření a prodejna byla uzavřena,” uvedla mluvčí společnosti Renata Maierl.

Nejenom hasiči, ale i odborníci na plazy a městská policie se zatím marně pokoušejí hada najít. „Dosud nemám informaci o tom, že by byl nějaký had nalezen,“ řekl ve středu mluvčí moravskoslezských hasičů Petr Kůdela.

Odborníci na plazy s bezpečnostními složkami měli hodně práce i minulý týden v Praze, kde v Hlubočepech mamba zelená uštkla do bezvědomí svou majitelku a uprchla z domu. Mambu našla náhodně jedna žena na své zahradě asi 200m od obydlí, kde původně plaz přebýval.

Aktuálně v ČR