Frajeřil bez přilby, zaplatil za to životem. I na Českolipsku umíral motorkář

09.10.2018
Pětadvacetiletý motorkář se v pondělí navečer rozhodl projet se v areálu bývalých Vlárských strojíren ve Slavičíně. Z dosud nezjištěných důvodů se však dostal řidič do smyku a narazil do tří zaparkovaných aut. Náraz byl tak silný, že motocyklista na místě zemřel. "Při jízdě neměl na hlavě přilbu. Řidič motocyklu utrpěl při havárii zranění neslučitelná se životem a i přes okamžitou pomoc dvaapadesátiletého muže z Uherského Brodu, který stál při havárii opodál, svému zranění na místě podlehl,“ řekla mluvčí zlínské policie Monika Kozumplíková.
Záchranáři spolu s hasiči se snažili muže zachránit, ale bylo to marné. „Hasiči muže položili na pevnou podložku a ihned zahájili resuscitaci, ve které pokračovali i po příjezdu záchranářů včetně lékařky. Hasiči i záchranáři více než čtyřicet minut sváděli boj o přežití těžce zraněného muže, avšak neúspěšně,“ doplnila mluvčí hasičů Lucie Javoříková.

I na Českolipsku včera umřel motorkář. Zde v tom byl však pravděpodobně nevinně, protože podle prvotního vyšetřování mu v křižovatce u Provodína nedal šofér dodávky přednost. Záchranáři se pokoušeli motorkáře oživit, ale už mu nebylo pomoci.
Kriminalisté ale ještě budou zjišťovat, jakou rychlostí jel motorkář před osudnou srážkou.

Aktuálně v ČR