Fotky Marylin Monroe, které jste určitě nikdy neviděli!

06.09.2018
Kdo by neznal tuto blonďatou bohyni s rudými rty a bílými šaty? V historii kinematografie bychom asi nikdy nenašli žádnou herečku, která by dokázala zastínit právě Marylin. Bohužel i její hvězdný život vyhasl velmi brzy.

Narodila se jako Norma Jeane Baker Mortenson 1. června 1926 v General Hospital v Los Angeles. Její dětství bylo naprostým opakem její dospělosti - život bez lásky a nejistota.
Její matka Gladys Bakerová milovala filmy a showbusiness. Byla závislá na lécích proti depresi a proto nebyla schopna vychovávat svou malou dceru. Nakonec Gladys skončila v nemocnici pro duševně choré. Norma proto dětství strávila pendlováním po několika pěstounských rodinách, dokonce žila asi dva roky v sirotčinci v L.A.

Když Normě bylo šestnáct let, její poručnice teta Grace Goddard jí úmyslně provdala za chlapce ze sousedství Jamese. Tím pádem nemusela malá Marylin zpátky do sirotčince. Manželství trvalo 4 roky a mezitím Norma pracovala v továrně na padáky, kde si jí všiml fotograf David Conover. Fotila do reklam potraviny a různé kosmetické výrobky. Když si agentura všimla, že se díky ní výrobky více prodávají , začali ji obsazovat o to více. To se nelíbilo Jamesovi a proto manželství skončilo.

Od svého dětství se chtěla sát hvězdnou stříbrného plátna, ale to se jí bohužel dlouho dobu nedařilo. Čekala jí série románků s muži a několik potratů. Nakonec jí ale čekala smlouva s Twenty Century Fox. Člověk, který s ní smlouvu sepisoval, poprvé napsal na papír jméno Marilyn Monroe. Norma Jean mu připomínala herečku z Broadwaye Marilyn Millerovou.
A příjmení Monroe? Matka Normy Jean se za svobodna jmenovala Monroe.

Bohužel smlouva s Foxem jí nebyla prodloužena a Marylin skončila na dlažbě. Zoufale se snažila najít jinou práci a proto nafotila erotické snímky do časopisu Playboy. Stala se tak úplně první playmate.

Poté následovalo manželství s Joe DiMaggi i toto manželství netrvalo dlouho - pouhých 9 měsíců. Odstěhovala se New Yorku, kde začala chodit se spisovatelem Arthurem Millerem. V této době kdy Marylin zažila několik potratů, natočila její nejznámější film "Někdo to rád horké". Dodnes kolují drby, jaká atmosféra panovala na natáčení známého snímku - Marylin si prý nebyla schopna si zapamatovat ani krátké dialogy, všude musela mít taháky.

Od 60. let to šlo s Marylin z kopce. Opět začala brát prášky na spaní, které zapíjela litry šampaňského. Při natáčení filmu "Něco musí prasknout" strávila Marylin na place, jen třináct hodin z třiceti natáčecích dnů. Jednou, když byla přestávka v natáčení, Marylin předstírala nemoc a tajně odjela na oslavu tehdejšího presidenta Jacka Kennedyho. Když se to studio dozvědělo na tolik je to rozčílilo a s Marylin rozvázalo smlouvu - to jí zničilo.

Pátého srpna 1962 byla nalezena mrtvá ve své ložnici (5th Helena Drive), nahá s telefonním sluchátkem v ruce. Okolnost její smrti je dodnes záhadou.


 

 Autor: Michal Turecký/DomácíNoviny.cz
Autor: Alex Neugebauer/DomácíNoviny.cz

Aktuálně v ČR