Fedcupový tým se musí obejít bez Kvitové a Plíškové

21.03.2019
Ilustrační foto
Český fedcupový tým čeká v Prostějově 20. a 21. dubna souboj s Kanadou o udržení se v elitní skupině. Mluvčí týmu  Karel Tejkal dnes oznámil, že se tohoto klání nezúčastní naše dvě současné nejlepší hráčky - Petra Kvitová a Karolína Plíšková.

„Obě hráčky se kapitánovi Petru Pálovi dopředu osobně omluvily. Kapitán jejich rozhodnutí v nabité sezoně a před přechodem na antukovou část respektuje. Je v kontaktu s ostatními hráčkami, které přicházejí v úvahu,“ řekl Tejkal.
Kvitová s Plíškovou se chtějí připravit na antukovou sezonu pozvolna a toto by byl pro ně velký skok z období tvrrdých povrchů. „Pořád to není můj oblíbený povrch a přechod z tvrdých povrchů na antuku je náročný,“ citoval Plíškovou server WTA. Tuto hráčku však budou čeští fanoušci mít možnost uvidět na přelomu dubna a května na pražském turnaji ve Stromovce.

V Národním tenisovém centru Morava na antukovém centrkurtu se zatahovací střechou se tak pravděpodobně ukáží v českých barvách Kateřina Siniaková, Barbora Krejčíková a Markéta Vondroušová. Poslední jmenovaná má teď skvělou formu a duo Siniaková, Krejčíková jsou nejlepšími deblistkami na světě. Takže i bez našich největších hvězd se vůbec nemusíme bát, že bychom byli proti americkému celku outsidery.

Jako čtvrtou hráčku může trenér Pála nominovat jednu z trojice Kristýna Plíšková, Karolína Muchová a Marie Bouzková. Pro poslední dvě jmenované by to byla ve fedcupovém týmu premiéra.
Autor: Alex Neugebauer/DomácíNoviny.cz

Aktuálně v ČR