Fanoušci Ortelu zkazili Gottovi každoroční exhibici

20.09.2018
Ilustrační foto
Fanoušci Českého Slavíka jsou smutní, letos se tato anketa neuskuteční. Jaroslav Těšínský z pořádající agentury Musica Bohemica oznámil, že se plánuje roční pauza, zároveň dodává, že při pokračování této populární ankety už nebude. „V plánu máme pauzu na jeden rok. Já sice připravuji změny, ale u realizace už nebudu. Dělal jsem Slavíka víc než dvacet let a to stačí,“ říká Těšínský.

Je pravda, že poslední dobrou měla anketa několik "afér", které donutily  pořadatele se nad celkovým systémem akce zamyslet. Vše vyvrcholilo vloni, kdy fanoušci kapely Ortel masivně hlasovali pro tuto (hodně lidma vnímající) kontroverzní skupinu. Její fanoušci se i kvůli hlasování organizovali na sociálních sítích. Těšínský příznává, že to sice neodporuje pravidlům, přesto si myslí, že to není úplně ideální. „Představte si, že třeba nějaký politik něco zazpívá a jeho příznivci se na sociální síti dohodnou, že mu pošlou hlasy do ankety. On se dostane někam na přední příčky a tím se náležitě zviditelní. S tím by měl nejspíš problém organizátor hudební ankety nebo soutěže kdekoli na světě," podotýká Těšínský. Zároveň si neumí představit, že by třeba kapelu Ortel kvůli tomu vylučovali. Pro to je podle něj nutné najít novou koncepci ankety, která by byla hlavně o hudbě. "Není to snadné a vyžaduje to čas,“ dodává Těšínský.

Karel Gott tak nebude mít příležitost získat už svého 43. Slavíka. Předpokládanou vítězkou u zpěvaček měla být Lucie Bílá, která má ve svém držení 26 těchto ocenění.

Anketa Český Slavík (původně se jmenovala Zlatý Slavík) vznikla v roce 1962 a vymyslel jí Ladislav Smoljak, který byl tehdy redaktorem časopisu Mladý svět.

Aktuálně v ČR