Dva mladí muži se vydávali za policisty. Na duchapřítomnou spolujezdkyni si ale nepřišli

11.01.2019
Ilustrační foto
Nepříjemný zážitek, ale s dobrým koncem, má za sebou mladá dvojice z Olomouce. Když mladí lidé projížděli jednou z olomouckých ulic, zastavilo je vozidlo za pomocí majáku. 23letý řidič zastavil, protože se logicky domníval, že jde o policisty.

Z auta vystoupil jeden muž v civilu a požádal mladého řidiče o doklady. Zároveň mu sdělil, že zaplatí pokutu 700 Kč za překročení rychlosti. Naštěstí se do ošemetné situace vložila spolujezdkyně, která požadala "policistu", aby prokázal příslušnost k Policii ČR nebo vypsal stvrzenku o zaplacení pokuty. Najednou ten "policista" už nežádal pokutu a řekl jen mladým lidem: "tentokráte to bude bez pokuty, můžete odjet".

„Poté nastoupil do vozidla a společně s druhým mužem, který se ve vozidle nacházel, odjeli. Řidiči nevznikla žádná škoda. Následně osádka vozidla celou věc oznámila na linku 158,“ uvedla policejní mluvčí Irena Urbánková.

Policistům se za několik hodin podařilo podvodníky, kteří se vydávali za policisty, dopadnut. „Oba se ke skutku doznali. Řidič vozidla policistům dobrovolně vydal maják, který použili k zastavení vozidla, jako věc důležitou pro trestní řízení,“ dodala policejní mluvčí.
Autor: Alex Neugebauer/DomácíNoviny.cz

Aktuálně v ČR