Dnes se koná Zlatá tretra. Jaká bude bez Bolta?

13.06.2018
Největším každoročním lákadlem pro fanoušky na atletické Zlaté tretře byla vždy účast jamajského sprintera Usaina Bolta. Vloni však tento mnohonásobný olympijský vítěz ukončil kariéru. Přesto i bez něj by letošní Zlatá tretra měla mít velkou kvalitu.

I bez Bolta bude velmi sledovanou disciplínou nejkratší sprint. Střetnou se v něm především dva Američané, světový šampion Justin Gatlin s druhým mužem letošních tabulek Michaelem Rodgersem. Šlapat na paty by jim mohla vycházející britská hvězda Reece Prescod.

Diváci na ostravském stadionu ve Vítkovicích budou určitě hodně zvědaví na výkon devatenáctiletého Kubánce Juana Miguela Echevarríi, který v neděle skočil úžasných 883 cm! Za soupeře bude mít úřadujícího mistra světa Luvo Manyonga z JAR. Před domácím publikem se určitě bude chtít blýsknout i Radek Juška.

Součástí programu bude i "národní atletická disciplína" hod oštěpem. O vítězství se jistě pokusí stříbrný z loňského MS Jakub Vadlejch. Do Ostravy přijede i německý olympijský šampion Thomas Röhler, který už letos hodil 91,78.

Dalším českým atletem, který by mohl zasáhnout do bojů o pódium, bude koulař Tomáš Staněk. Nebude to však pro něj jednoduché, za soupeře bude mít např. světového šampiona Toma Walshe z Nového Zélandu a olympijského vítěze Ryana Crousera z USA.

Ale to není vše, co se týká velkých hvězd. Ve výšce se očekává souboj světového šampiona Mutaze Issy Baršima s halovým mistrem světa Danilem Lysenkem z Ruska. V tyči se divákům ukáže mistr světa Sam Kendricks.

I mezi ženami se představí několik světových atletek. Např. na dvoustovce bude chtít prokázat své sprinterské kvality Dafne Schippersová z Nizozemska. A např. na 800m se představí Genzebe Dibabaová.

Diváci se mohou těšit i na českého rekordmana na 400m Pavla Masláka.

Aktuálně v ČR