Další zranění v lanovém centru. Chlapec si vážně poranil břicho

07.08.2019
Už třetí dítě se během léta zranilo v lanovém centru. Poslední případ zaznamenali policisté v Trojanovicích u Frenštátu pod Radhoštěm. „Krátce po jedenácté hodině přijali pracovníci krajského zdravotnického operačního střediska informaci z lanového centra v Trojanovicích, kde došlo k úrazu chlapce. Na pomoc vyjely dva pozemní týmy a následně vzlétnul i záchranářský vrtulník,“ sdělil mluvčí moravskoslezských záchranářů Lukáš Humpl.

Když chlapec zdolával překážku, uklouzl na plošině a při následném pádu se udeřil o její hranu. "Zasahující lékař u něj při prvotním ošetření zjistil známky vážného poraněné břicha, nevyloučil ani poranění v oblasti hrudníku,“ doplnil Humpl.
Po prvotním ošetření byl chlapec vrtulníkem transportován do ostravské fakultní nemocnice na urgentní příjem.

První případ zranění v lanovém centru se stal začátkem července, kdy se devítiletá dívka málem uškrtila. Když zdolávala tzv. tarzaní sjezd, zacvakla se jí karabina bezpečnostního postroje místo na pojezdovou karabinu přímo na lano. Karabina se poté během jízdy zasekla, dívka se v panice pustila madla, v tu chvíli se lano napnulo a sevřelo jí krk. Dívka se začala dusit a na krátkou dobu ztratila vědomí. Přítomní svědci okamžitě zareagovali, takže se dívce nestalo nic horšího. Okamžitě přistavili žebřík a dívku přidržovali, aby sevření lan uvolnili. Další muž k dívce přeručkoval a odřízl lana. Poté byla letecky přepravena do nemocnice.

K dalšímu případu došlo v Domaníně na Žďársku. Desetiletá dívka spadla na pohyblivé překážce a na bezpečnostním úvazku se též málem uškrtila. I jí musel do nemocnice převézt vrtulník se středně těžkým zraněním.
Autor: Alex Neugebauer/DomácíNoviny.cz

Aktuálně v ČR