V Praze zaútočil další had. Muž leží v nemocnici ve vážnem stavu

05.11.2018
Dvaaosmdesátiletý chovatel hadů málem kvůli svému velkému koníčku přišel o život. O víkendu ho v jeho pražském holešovickém bytě uštkla zmije růžkatá, která má vysoce účinný jed.
Naštěstí v tu chvíli s ním byli další lidé, kteří okamžitě přivolali lékařskou pomoc. Záchranka odvážela seniora ve velmi vážném stavu. „Pacientovi jsme zajistili dýchací cesty a připojili ho na plicní ventilaci. Byl ve vážném stavu přepraven do nemocnice,“ sdělila mluvčí záchranky Jana Poštová.
Podle vyšetřování muž pravděpodobně se zmijí neopatrně manipuloval. Kromě tohoto hada má 82letý muž dalších šest plazů a gekona. Žádné ze zvířat z bytu neuniklo.
Protože je muž registrovaný chovatel a nikomu dalšímu se nic nestalo, policie ho nepodezírá z žádného trestného činu. „Jedná se o registrovaného chovatele. Policie nemá podezření z protiprávního jednání, na místě byla kvůli zajištění bytu,“ upřesnil mluvčí policie Jan Daněk.

Mnohem hůře dopadla před měsícem v pražských Hlubočepích chovatelka mamby zelené, která byla tímto plazem uštknuta a za několik dní v nemocnici zemřela. Mamba byla nalezena po pár dnech několik stovek metrů od domu, z kterého unikla.

Aktuálně v ČR