Dal první gól v NHL. "Za odměnu" ho poslali na farmu

18.10.2018
Jeden z největších talentů českého hokeje poslední doby Martin Nečas vstřelil včera brzo ráno amerického času svůj první gól v NHL. Neuběhlo ani 24 hodin a tento 19letý rodák z Nového Města na Moravě byl svým klubem Carolinou Hurricanes poslán na farmu. Radost tak vystřídal smutek. Klub to vysvětluje tím, že v prvním týmu nedostával Nečas tolik prostoru. Je pravda, že v prvních sedmi zápasech hrál průměrně okolo deseti minut. Na farmě naopak jako lídr Charlotte Checkers bud emít stěžejní roli v týmu a především by měl odehrát vždy dvojnásobný počet minut.

Vraťme se však k té prvotní informaci. Nečas vstřelil svůj první gól v 19 letech. A jak to vlastně bylo v minulosti u našich největších hokejových hvězd? Kdy jim se povedlo učinit svůj první gólový zásah?

Jaromír Jágr. Musíme samozřejmě začít tímto hokejovým fenoménem. Kladenská star dala svůj první gól, když jí bylo 18 let, 7 měsíců a 22 dní.
Patrik Eliáš. Legenda New Yersey, která během své dvacetileté kariéry nehrála v jiném zámořském klubu (!), slavila svůj první gól ve 20 letech.
Milan Hejduk. Tento ostrostřelec dostal poprvé puk za záda brankáře NHL až ve 22 letech. Pak jich ale přidal dalších úctyhodných 375.

Byli ale hráči, kteří dokázali dát gól ještě v mladším věku než třeba Jaromír Jágr. Úplně nejmladším byl Vlastimil Kroupa – 18 let a 166 dní. Tento hokejista se ale nijak výrazně v NHL neprosadil. Na druhé příčce je Roman Hamrlík (18 let a 192 dní), který naopak odehrál druhý největší počet zápasů v zámořské lize ze všech českých hráčů. Následují 3. Rostislav Klesla – 18 let a 205 dní, 4. Filip Chytil – 18 let a 206 dní a 5. David Pastrňák - 18 let a 230 dní.

Aktuálně v ČR