Čtyřicetiletý učitel tance "chodil" se šestiletou holčičkou. Její matka o tom věděla

08.02.2019
Ilustrační foto
Na devět let do vězení dnes poslal pražský městský soud čtyřicetiletého učitele tance Petra Dostála za pohlavní zneužívání holčiček v pražských mateřských školkách. Navíc mu soud nařídil sexuologickou léčbu. Také musí zaplatit nemajetkovou ujmu dětem ve výši 300 tisíc korun.

Dostál docházel do tanečních kroužků, které byly provozovány v mateřských školkách. Zpravidla jeho úchylná činnost spočívala v tom, že zatímco ostatní holčičky tancovaly, on si vždy jednu vybral, s kterou byl opodál. Přiměl jí, aby si mu sedla obkročmo na klín a přitom jí hladii, líbal, držel za zadek a penisem se třel o její tělo. Navíc si to vše tajně nahrával na kameru.
To ale nebylo vše, na jednom tanečním soustředění si vzal jednu holčičku na pokoj, kde ji svlékl, líbal, osahával a prováděl na ní orální sex.
Vrcholem jeho počínaní ale byl "vztah" s jednou z dívenek, do které se zamiloval a plánoval, že si jí později vezme.
A nyní se dostáváme k druhé obžalované osobě. Matka tohoto děvčete dostala tříletou podmínku za to, že nechávala svou dceru přespávat u tohoto muže, i když věděla, že je pedofil.

Dostál u soudu přiznal, že má toto onemocnění, ale že se snažil to mít pod kontrolou a nikdy žádné dívce neublížil.
„Dával najevo lítost, která ale byla střídána až agresivními výjevy, kdy byla vina přesouvána na oběti. Taková rozprávění o tom, že holčičky samy za ním chodily a doprošovaly se a ony byly těmi svůdnicemi,“ řekla soudkyně Monika Křikavová v odůvodnění verdiktu. „Oběť nikdy není vinna, odpovědnost dítě nikdy za žádných okolností nemá, vždy je to dospělý,“ podotkla Křikavová.

Při soudním líčení byly promítány i nahrávky, které si Dostál tajně pořizoval, když byl s "vyvolenou" dívkou o samotě. Kvůli doslova pornografickému obsahu byla v tu chvíli z jednání vyloučena veřejnost. „Co jsme viděli na kamerových záznamech, kterých byla veřejnost ušetřena, tak do krystalické čistoty to mělo daleko. Svědčilo to tomu, že oběti využíval pro své uspokojení,“ dodala soudkyně.
Autor: Alex Neugebauer/DomácíNoviny.cz

Aktuálně v ČR