Co se může stát, když v Česku vylezete na žebřík

16.10.2018
Ilustrační foto
I český národ má, stejně jako ostatní státy světa, několik typických rysů. Některé jsou lichotivé, některé méně, některé jsou pro český lid typické (bohužel) i v zahraničí. Pojďme se nyní na několik z nich podívat.

1. Češky patří k ženám s největším poprsím na světě
Říká se, že české ženy patří k nejhezčím na světě. Server TargetMap zpracoval mapu podle velikosti dámských vnad a pořekadlo potvrzuje - Češky se umístily na předních místech. Průměrná velikost dámského poprsí je D, tedy čtyřky. Evropanky obecně v tomto ohledu bodují, naopak ženy například z Nigérie nebo Súdánu jsou s průměrnou velikostí A, tedy jedničkami, na konci žebříčku.

2. Češi kradou jako straky
Tento bod pro nás jako pro národ není příliš příznivý. Snad každý se buď osobně, nebo zprostředkovaně setkal především v blízkém zahraničí s tabulkami "Češi, nekraďte!". A bohužel statistiky tuto smutnou pravdu potvrzují. Kapsáři denně nakradou věci průměrně za 200 tisíc korun. Za rok to dělá "úctyhodnou" částku. Nejčastěji se kradou telefony a peněženky. Velkou část kapsářů tvoří recidivisté a nejvíce řádí typicky v MHD.

3. Prostituce
Dalším smutným faktem je, že naše malá země je minimálně ve střední Evropě proslulá lehce dostupnými sexuálními službami. Hlavně v pohraničí kvete především byznys v luxusních nočních klubech, pouliční prostituce upadá, hlavně kvůli častým zásahům policistů. Průměrná prostitutka je podle údajů z roku 2016 žena středního věku s jedním dítětem (25% žen) a k nejstaršímu řemeslu se uchýlila hlavně proto, že se dostala do těžké životní situace.

4. Češi a alkohol
Podle letošní červencové statistiky se obyvatelé České republiky umístili na druhé příčce žebříčku o největší alkoholiky světa. Více než my už pijí jen lidé v Litvě. V minulém roce vypil průměrný Čech 11,7 litru čistého alkoholu. Tato statistika je o to smutnější, že alkoholu u nás holdují už děti a mladiství. Mejdany a oslavy jsou běžnou součástí víkendového koloritu v městech i na vesnicích. Také je u nás běžné, že půllitr piva je levnější než stejné množství obyčejné neperlivé vody, ačkoli tento problém byl již několikrát probírán na vládní úrovni. Ročně zemře v České republice na následky požití alkoholu více než šest tisíc lidí.

5. Češi nejčastěji padají ze žebříku
Zřejmě nejbizarnější bod. Podle BBC je u nás největší riziko, že pokud vylezete na žebřík, tak spadnete a zemřete. Pravděpodobnost je dost možná dána i další věcí typickou pro Čechy - kutilstvím, aneb zlatými českými ručičkami. Nicméně máme štěstí, že tomuto způsobu smrti se dá celkem jednoduše předejít - zkrátka nelézt na žebříky. Například v Maďarsku jsou na tom o poznání hůře - tamní obyvatelé mají největší pravděpodobnost, že se jim stane osudným pád z postele.

Autor: Tereza Svatoňová/DomácíNoviny.cz
Autor: Alex Neugebauer/DomácíNoviny.cz

Aktuálně v ČR