Chtěl Zemana zakopat do kompostu. Okamurově poslankyni se to nelíbí

23.10.2018
Ilustrační foto
Když před čtyřmi lety prezident Miloš Zeman pronesl v Českém rozhlasu v pořadu Hovory z Lán vulgární slova "K-nda sem, k-nda tam", rozhodl se ředitel teplického gymnázia Zdeněk Bergman svěsit všechny jeho obrazy z učeben. Po opětovném sprosťáckém rozhovoru v rozhlase, kdy Zeman minulý týden mluvil o "ekonomických z-mrdech", nezbývá podle Bergmana nic jiného než prezidentovy portréty vzít ze skladu a zakopat je do kompostu.

"Před čtyřmi lety jsem nechal svěsit obrazy pana prezidenta, které do té doby visely na čelní stěně každé učebny. Důvodem bylo chování, za které ve škole dávám ředitelskou důtku - použití sprostých slov ve veřejném projevu. Nyní, po rozhovoru pana prezidenta pro Český rozhlas, jsem školníkovi uložil, ať ty obrazy zahrabe do kompostu," uvedl teplický ředitel na svém facebooku.

Možná by tato slova zaznamenali jen v Teplicích, kdyby se do role ochránkyně našeho prezidenta nevložila poslankyně SPD a krajská zastupitelka Ústeckého kraje Tereza Hyťhová. „Distancuji se od názoru a vyjádření ředitele teplického gymnázia. Jsem přesvědčena o tom, že je naprosto nevhodné, aby se tímto způsobem prezentoval ředitel školy, ať je jeho osobní názor na prezidenta ČR jakýkoliv. Považuji to za profesní selhání a špatný vzor žákům. Takový člověk nemá na pozici ředitele absolutně co dělat,“ napsala taktéž na facebooku Hyťhová.

Není však jediná, kdo požaduje Bergmanovo odstoupení z funkce. Jeden z teplických obyvatel podal na tamní magistrát návrh na Bergmanovo odvolání. Protože zřizovatelem gymnázia je kraj, předalo město stížnost krajskému úřadu. „Ústecký kraj je s celou věcí obeznámen, v tomto týdnu se vedení kraje sejde s panem ředitelem, aby mohl své jednání vysvětlit. Podle našich informací došlo pouze k písemnému, ač nevhodnému, vyjádření a popsaný skutek se nestal,“ řekla mluvčí kraje Lucie Dosedělová.

Ředitel Bergman nyní uvedl, že Zemanovy portréty nenechal v kompostu zahrabat, ale zároveň je teď definitivně rozhodnut, je zpátky do učeben nepověsit.

Aktuálně v ČR