Čeští oštěpaři prokázali na Zlaté tretře světovou kvalitu

14.06.2018
Včerejší Zlatá tretra byla nejenom přehlídkou světových rekordmanů, ale i ukázka kvality českých atletů. Jakub Vadlejch a Nikola Ogrodníková vyhráli své oštěpařské disciplíny, koulář Tomáš Staněk a Simona Vrzalová na 1500m skončili na třetích příčkách.

Jakub Vadlejch si z loňského mistrovství světa přivezl stříbrnou medaili. Na dalších mítincích prokazoval, že to nebyl žádný náhodný výsledek. A včera čeští fanoušci v Ostravě se o tom mohli přesvědčit na vlastní oči. Pro Vadlejcha to bylo první vítězství na tomto mítinku. Navíc se mu podařilo porazit Němce Röhlera, který přijel do Ostravy v roli favorita. Povedlo se mu to díky výkonu 88 metrů. Vadlejch byl po závodě velmi spokojen i z toho důvodu, že se mu podařilo hodit tak daleko navzdoru nepříznivému počasí.
Stejně skvěle se mítink vyvedl i Nikole Ogrodníkové, která začíná být důstojnou nástupkyní Barbory Špotákové, která má v současnosti mateřskou přestávku. Oštěp hodila nejdále do vzdálenosti 64,17, což stačilo na první příčku. Tímto výkonem potvrdila třetí místo z nedávného mítinku Zlaté ligy v Oslu.

Svou příslušnost ke světové špičce potvrdil koulař Tomáš Staněk. Začátek soutěže ale pro něj nebyl úplně ideální, první tři pokusy přešlápl, poté však vrhnul koulí do vzdálenosti 21,46 metru, čímž předčil i amerického olympijského šampiona Ryana Crousera. Staněk po závodě podotkl, že je hlavně rád, že ho přestaly trápit zdravotní problémy, s kterými se v posledních týdnech potýkal.

Nejméně očekávané umístění na podiu přišlo od mílařky Simony Vrzalové. V běhu na 1500 metrů skončila na třetím místě časem 4:04,80 minuty, který jí posouvá na druhou příčku českých historických tabulkek. Před ní už je jen výkon Ivany Walterové (4:01,84).

Těsně pod stupni vítězů skončil čtvrtkař Pavel Maslák (45,94). Páté místo obsadil oštěpař Vítězslav Veselý (79,87). Pro šesté příčky si skočili tyčkař Kudlička (540cm) a dálkař Radek Juška (785 cm).

Z dalších výkonů jistě stojí za pozornost výkon výškaře Baršima z Kataru, který výkonem 238 překonal dosavadní rekord mítinku. Ostravské tabulky přepisovala i Keňanka Norah Jerutová v běhu na 3000 metrů překážek (9:11,33).

Aktuálně v ČR