Český imám podporoval terorismus. Dopadli ho v Jordánsku

09.11.2018
Ilustrační foto
Bývalý pražský imám Samer Shehadeh už je ve vazbě. Poslal ho tam Obvodní soud pro Prahu 5. Shehadeh byl vloni obviněn ještě s dalšími dvěma lidmi z podpory terorismu.

Obviněný islámský duchovní učitel byl zatčen v Jordánsku, kde ho dopadli policejní specialisté a poté ho eskortovali do Prahy. „Mohu potvrdit, že dotyčný byl vzat do vazby pro všechny vazební důvody (hrozba útěku, ovlivňování svědků a pokračování v trestné činnosti, pozn. red.). Vzdal se práva na stížnost, tudíž je rozhodnutí pravomocné,“ řekla mluvčí Obvodního soudu pro Prahu 5 Jana Humeni.
Kriminalistům nyní zbývá dopadnout bratra imáma Omara (27) a Kristýnu Hudkovou (24). Tato žena odjela loni do Sýrie, kde se stala džihádistickou nevěstou Omara Shehadeha, který už nějakou dobu v Sýrii pobýval. manželé se pak měly přidat k teroristické organizaci Al-kajda. Imám Shehadeh je v to podporoval a pomáhal jim.
Všichni jsou obviněni kvůli podezření z účasti na teroristické skupině a podpory a propagace terorismu. Za tyto přečiny jim hrozí až patnáctileté vězení.

Policisté Samera Shehadeha sledovali už dříve kvůli údajným výhrůžkám, které měl adresovat muslimům, kteří navštěvovali křesťanské kostely.
Od imáma se odvrátil už dříve předseda Ústředních muslimských obcí v ČR Muneeb Alrawi.

Aktuálně v ČR