Chcete něco sdělit svému okolí?
Názor na dění ve vašem městě, zprávy z vašeho regionu, pozvánku na vaší akci...
Psát do Domácích novin může úplně každý
>>> Přidat článek <<<

Česko narazí ve čtvrtfinále mistrovství světa na USA

15.05.2018
Po včerejším vítězství našich hokejistů nad Běloruskem bylo jasné, že ve své skupině skončí český tým na třetím místě. Otázka v tu chvíli zněla, kdo bude naším soupeřem pro čtvrtfinále. Rozhodnout o tom měl duel mezi Finskem a USA. Severský tým nakonec vyhrál přesvědčivě 6:2 a umístil se ve skupině B na prvním místě. Američané jsou druzí a stali se tak naším soupeřem pro čtvrteční čtvrtfinále.

Spojené státy ve své skupině porazily Norsko 9:3, Jížní Koreu 13:1, Lotyšsko 3:2 (v prodloužení), Německo 3:0, Kanadu 5:4 (v prodloužení) a až v posledním zápase přišla zmiňovaná porážka s Finskem 2:6.

Podle asistenta hlavního trenéra Václava Prospala mají Američané slabinu především v předbrankovém prostoru i kvůli mladé a tím pádem nezkušené obraně. Naopak v útoku je jejich velká síla, spoléhají se především na jednu z největších hvězd NHL Patricka Kanea. Ten je zatím v čele kanadského bodování šampionátu za 5 branek a deset přihrávek. Nejlepší z našich je Dmitrij Jaškin se sedmi body.

Naposledy se američtí hokejisté prosadili medailově na MS v Praze 2015, kdy získali bronz.
Český tým se s Američany střetl o letošní olympiádě, porazil je ve čtvrtfinále v prodloužení 3:2.

Naši hokejisté se pro čtvrtfinále musí přestěhovat do Herningu, doposud odehráli své zápasy v Kodani.
Pokud by český tým ve čtvrtfinále uspěl, pro semifinálový duel by opět byla na Staroměstském náměstí připravena velkoplošná obrazovka.

Zatím druhou jistou čtvrtfinálovou dvojicí je Finsko se Švýcarskem.

Aktuálně v ČR