České krásky dobývají i atletický svět

10.09.2018
Ostravští fanoušci mohli během tohoto víkendu při Kontinentálním poháru obdivovat nejenom skvělé atletické výkony, ale se zalíbením pozorovat i krásná těla závodnici (i závodníků). Nejvíce obdivovanou byla např. australská sprinterka Michelle Jenneková, která je v posledních měsících častým objektem kamer, když se před startem rozcvičuje sexy tanečkem.Ale i mezi českými atletkami se najdou samozřejmě sympatické krásky.Denisa Rosolová - už dlouhodobě je tato atletka (dříve sedmibojařka a dálkařka, poté čtvtrkařka) vnímána jako jedna z nejkrásnějších českých atletek. V současné době ale její krásu nemůžeme na atletických oválech obdivovat, protože před pár měsíci porodila dcerku Evelin, kterou má mimochodem s českým atletickým reprezentantem Sebastianem Helceletem.
Tato 31letá závodnice dosáhla největších úspěchu na trati 400m př. Na mistrovství Evropy v roce 2012 získala stříbrnou medaili. Na stejném šampionátě získala ještě bronz ze čtvrtkařské štafety. Má i zlatou medaili a to z halové hladké čtvrtky (2011). Párkrát se i zúčastnila olympijských her.
Mimochodem úvodní foto patří právě Denise Rosolové...Jiřina Ptáčníková - Shodou okolností i tato blonďatá kráska se brzy stane matkou. A aby se to nepletlo, otcem dítěte bude též atlet, tyčkař Jan Kudlička. A ještě jedna hezká shoda, i Ptáčníková je tyčkařkou.
Na svoji kariéru může být pyšná, získala zlatou medaili na ME 2012, o dva roky později si skočila pro stříbro na halovém evropském šampionátě.
Stejně jako Rosolová, i ona má nepočítaně medailí z domácích šampionátů.Kateřina Cachová - 28letá sedmibojařka zatím ještě na velkou medaili ze světového či evropského klání čeká, ale postupnými kroky se k ní blíží. Letos byla na ME šestá, v jednu chvíli se však průběžně držela i na třetím místě.Eliška Klučinová - I tato okatá atletka dělá víceboj. V posledních letech se však dost potýká se zdravotními problémy. Jejím největším úspěchem je bronzová medaile z halového ME, které se před třemi lety konalo v Praze. Zároveň je také držitelkou českého rekordu v sedmiboji - 6 283 bodů.Kristiina Hannele Mäki - kdo nesleduje atletiku, tak se asi diví, co zde dělá žena tohoto jména. Mäki však opravdu reprezentuje Českou republiku, protože sice otec pochází z Finska, ale maminka je Češka. A Kristýna se rozhodla závodit za zemi ve středu Evropy. V tuto chvíli je držitelkou českého rekordu na 5 000m (15:31,15). Stejně jako Cachová ještě na výraznější úspěch čeká, ale v 26 letech ještě nadále může doufat.
Autor: Alex Neugebauer/DomácíNoviny.cz

Aktuálně v ČR