České házenkářky znají své soupeřky na MS. Čekají na ně obhájkyně titulu

13.06.2018
Těžké soupeřky čekají na naše házenkářky v rámci světového šampionátu, který se koná letos v prosinci ve Francii. Postupně se Češky střetnou s Norkami, Rumunskem a Německem.

Mistrovství se zúčastní dohromady 16 týmů, které včerejší los v Paříži rozdělil do čtyř skupin. Vždy tři nejlepší družstva ze skupin postoupí do další fáze turnaje.

Naše hráčky, které pojedou do Francie obhajovat desáté místo z minulého MS, nečekají zrovna lehké týmy. Především norské házenkářky působí jako nepřekonatelný soupeř, protože vyhrály šest z posledních sedmi evropských šampionátů. Navíc na loňském mistrovství světa skončily druhé a z předchozích tří olympiád si odvezly dvě zlata a bronz. Ani poslední vzájemné výsledky našim házenkářkám příliš optimismu nepřidávají - 16:34 (na MS), 24:35 (ME)...

Rumunský tým získal před třemi lety na  MS bronz. Z posledních let na velkých šampionátech se Rumunky pohybovaly mezi pátým a desátým místem.

Jestli by chtěly naše házenkářky projít do další fáze, tak se budou muset pravděpodobně zaměřit především na utkání s Německem. Naše západní sousedky skončily na minulém MS na 12. místě.

"Možná byli ve hře snazší soupeři, ale to je teď jedno. Musíme prostě někoho vyřadit, abychom prošli dál, protože se soupeři ze skupiny C se potom hrát dá," řekl reprezentační trenér Jan Bašný. Právě po příchodu tohoto trenéra se naše reprezentace zvedla. Z posledních osmi kvalifikací uspěly české házenkářky v pět z nich. V dřívějších letech se to dlouho nedařilo.


Složení základních skupin:

Skupina A (Nantes): Dánsko, Srbsko, Švédsko, Polsko.
Skupina B (Nancy): Francie, Černá Hora, Rusko, Slovinsko.
Skupina C (Montbéliard): Maďarsko, Španělsko, Nizozemsko, Chorvatsko.
Skupina D (Brest): Norsko, Rumunsko, Německo, ČR.
Autor: Alex Neugebauer/DomácíNoviny.cz

Aktuálně v ČR