Chcete něco sdělit svému okolí?
Názor na dění ve vašem městě, zprávy z vašeho regionu, pozvánku na vaší akci...
Psát do Domácích novin může úplně každý

České Budějovice s Kladnem své soupeře deklasovaly. Ústí ani pod novým trenérem nezabralo a kleslo na poslední příčku

16.10.2018
České Budějovice si potvrdily vedoucí místo první hokejové ligy vysokým vítězstvím nad Porubou 8:1. Moravský tým se sice ujal vedení, pak už ale jasně dominovaly domácí Budějky. "Trochu nám trvalo, než jsme se do zápasu dostali. Pomohla nám k tomu přesilovka a vyrovnávací trefa. Když jsme silní v soubojích a na mantinelu, víc hrajeme s pukem, dokážeme se dostat do přečíslení. Ve druhé třetině nám tam napadaly nějaké góly a zápas už se jenom dohrál,“ řekl po zápase trenér Českých Budějovic Václav Prospal.

Na druhé místo se dostalo Kladno, které také vyhrálo přesvědčivým výsledkem. Kladno vstřelilo Třebíči pět branek a zároveň žádný neinkasovalo. "Myslím, že výhra byla zasloužená, ale kdyby na začátku padly branky na naší straně, tak by to vypadalo úplně jinak," podotkl kladenský kouč Jindřich Lidický.

Na třetí příčku klesl Přerov, který získal z duelu se Vsetínem bod za prohru v prodloužení. Právě Vsetín je na čtvrtém místě. V příštím utkání se střetne s Českými Budějovicemi, což je jednoznačně zápas kola. Vsetín naposled prohrál před měsícem, teď tedy může dokázat, že je černým koněm naší druhé nejvyšší hokejové ligy.

Těsně pod vrcholem se nadále drží Slavia, která včera porazila Benátky nad Jizerou.

Šestý je Prostějov, jehož hráči po delší době zažili pocity z porážky. Překvapivě doma nestačili na Frýdek-Místek, který už pomalu zapomínal, co to je výhra. V posledních utkáních šel od prohry k prohře.

To sedí i k havířovským hráčům, kteří si mohli po delší době v kabině zakřičet oslavný rituál. Přitom to s nimi nevypadalo po první třetině moc dobře, prohrávali s Ústím 0:2. Severočeský tým nastoupil pod vedením nového trenéra, Jana Čalouna nahradil Tomáš Mareš. Ani to však nepomohlo k vítězství, Havířov zabral a ještě během druhé třetiny skóre otočil. Poté už si vítězství nenechal vzít.
Ústí tak kleslo na úplné dno. Předhonil ho jak zmiňovaný Frýdek-Místek, tak i Kadaň, která konečně chytla fazónu a z posledních čtyř zápasu třikrát vyhrála. Naposledy jejich zlepšenou formu odnesly Litoměřice.

Výsledky 14. kola první hokejové ligy:

Motor České Budějovice - Poruba 8:1 (2:1, 4:0, 2:0)
Branky: 12. a 34. Endál, 24. a 43. M. Novák, 15. Gilbert, 27. Z. Doležal, 37. Šimánek, 50. Kachyňa - 6. Tomi. Rozhodčí: Wagner, Valenta - Štofa, Beneš. Vyloučení: 5:8. Využití: 2:0. Diváci: 5655.

Havířov - Ústí nad Labem 6:3 (0:2, 3:0, 3:1)
Branky: 21., 45. a 60. R. Veselý, 32. F. Seman, 35. Gřeš, 46. Bořuta - 16. D. Merta, 16. Severa, 41. L. Volf. Rozhodčí: Šutara, Obadal - Konvička, Gančarčík. Vyloučení: 4:3. Využití: 1:0. Diváci: 1003.

Slavia Praha - Benátky nad Jizerou 4:2 (0:1, 2:0, 2:1)
Branky: 32. Kubica, 38. Najman, 46. Furch, 60. Tejral - 11. Průžek, 54. T. Hanousek. Rozhodčí: Grech, Souček - Šimán, Tvrdík. Vyloučení: 4:5, navíc Niko (Benátky) 10 min a do konce utkání. Využití: 1:0. Diváci: 527.

Kadaň - Litoměřice 3:1 (2:1, 1:0, 0:0)
Branky: 11. Šťovíček, 14. Trefný, 34. Šulek - 19. Šik. Rozhodčí: Luczków, Vokřál - Kokrment, Coubal. Vyloučení: 6:3. Bez využití. Diváci: 352.

Rytíři Kladno - Třebíč 5:0 (1:0, 1:0, 3:0)
Branky: 8. J. Říha, 29. Zikmund, 45. Kubík, 50. Kružík, 51. Nash. Rozhodčí: Cabák, Dědek - Hejl, Doležal. Vyloučení: 1:4. Bez využití. Diváci: 1684.

Prostějov - Frýdek-Místek 2:3 (1:0, 1:3, 0:0)
Branky: 9. Žálčík, 37. Nouza - 24. Haman, 26. J. Kalus, 38. Rudovský. Rozhodčí: Vyloučení: 5:11, navíc Motloch (Frýdek-Místek) dvakrát 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 1253.

Přerov - Vsetín 1:2 v prodl. (0:1, 0:0, 1:0 - 0:1)
Branky: 59. Čáp - 20. Theoret, 63. Slováček. Rozhodčí: Skopal, Kopeček - Novák, Měkýš. Vyloučení: 7:11. Bez využití. Diváci: 2803