České Budějovice nadále udivují prvoligovou scénu. Teplice předvedly neskutečný zkrat

02.12.2019
Začátek sezony neměl prvoligový nováček z Českých Budějovic vůbec marný. Ze čtyř úvodních zápasů sebral jednu výhru a dvě remízy (z toho jednu se Spartou). Avšak v následujících sedmi zápasech šestkrát prohrál, což ho sešouplo ke spodku tabulky a očekávalo se, že tam bude třeba i celou sezonu. Jenže českobudějovičtí fotbalisté se takovýmto prognózám vzepřeli a už sedmý zápas za sebou neprohráli a naopak tentokrát si v nich připsali šest výher! Tu poslední včera v Jablonci 0:1. "Jsme nesmírně šťastní, že jsme tady v Jablonci dokázali natáhnout naši sérii. Chtěli jsme tady bodovat. Věděli jsme, že k tomu budeme potřebovat dobrý výkon, který jsme předvedli v obou poločasech. Měli jsme i štěstí, brankář Drobný nám opět zachytal. Tyhle body pro nás znamenají strašně moc, protože domácí mají výborného trenéra i tým," uvedl českobudějovický kouč David Horejš.

FK Jablonec - Dynamo České Budějovice 0:1 (0:0)

Branka: 77. Čavoš. Rozhodčí: Ginzel - Kříž, Leška. ŽK: Krob, Pleštil - Sivok, Čolič, Čavoš, Javorek. Diváci: 2058.

Jablonec: Hrubý - Holík (84. Acosta), Jugas, Břečka, Krob - Jovovič (77. Pleštil), Kubista, Považanec, Sýkora - Chramosta, Doležal. Trenér: Rada.
České Budějovice: Drobný - Čolič (90. Kulhánek), Havel, Sivok, Novák - Brandner (67. Ekpai), Čavoš, Havelka, Javorek, Mršič (84. Kladrubský) - Ledecký. Trenér: Horejš.

Teplice ani podruhé během tohoto roku nebudou na mladoboleslavské fotbalisty rády vzpomínat. Na jaře dostaly od Středočechů domácí nadílku v podobě potupné prohry 0:7 a včera jim mladoboleslavští borci nastříleli tři góly během tří minut... V 70. minutě ještě Teplice vedly, ale poté smršť tří branek smetla teplické naděje na výhru. Po této kanonádě už nebyli Severočeši schopní ani vyrovnat. "Když už jsem si myslel, že to ustojíme a že to utkání zvládneme za tři, minimálně za jeden bod, tak přijde nepochopitelný zkrat. Ve 20 sekundách dvakrát a práce 30 lidí kolem utkání je vniveč. Tato prohra nesmírně bolí. Jako trenér jsem dal Shejbala na levého stopera, takže zodpovědný jsem za to i já. Hrozně tahle prohra bolí, hrozně. Takhle blízko vítězství v Boleslavi jsme dlouho nebyli. Vlastní nedůsledností a hloupostí se o něj připravíme. Bohužel dvě chyby Shejbala nás o vítězství připravily Musím se zamyslet, jestli má dál smysl pokračovat se Shejbalem na stoperu, protože jeho chyby se každý zápas hromadí. Pokaždé máme problém ve stoperské dvojici nebo trojici," podotkl teplický lodivod Stanislav Hejkal.

FK Mladá Boleslav - FK Teplice 3:1 (0:0)

Branky: 71. Jiří Klíma, 72. Budínský, 73. Komličenko - 48. Žitný. Rozhodčí: Zelinka - Moláček, Mokrusch. ŽK: Grigar (Teplice). Diváci: 2031.

Mladá Boleslav: Stejskal - Křapka, Jakub Klíma, Pudil, Túlio - Budínský, Hubínek, Matějovský (88. Fulnek), Bucha (64. Jiří Klíma) - Mešanovič (46. Ladra), Komličenko. Trenér: Weber.

Teplice: Grigar - Knapík, Čmovš, Shejbal - Vondrášek (64. Paradin), Kodeš, Kučera, Žitný, Hyčka (78. Radosta) - Řezníček, J. Mareš. Trenér: Hejkal.
Autor: Alex Neugebauer/DomácíNoviny.cz