Češi si zvykají na operativní leasing

28.10.2018
Ilustrační foto
Čím dál většímu počtu Čechů přestává vadit, že automobil, kterým jezdí, nikdy nebude jejich, což ještě před pár lety bylo téměř nemyslitelné. Řeč je o operativním leasingu, kdy auto má jeho provozovatel v podstatě pouze dlouhodobě pronajaté.

V západních zemích tuto formu financování automobilů už pochopili dávno. Prostě si pronajmou automobil a každý měsíc platí určitou částku. Vlastně úplně stejně jako v případě finančního leasingu či auta pořízeného na úvěr.

Jen v případě operativního leasingu automobil nikdy nebude v jejich majetku. A kde že je ta výhoda a důvod, proč úspěšní lidé mají operativní leasing raději než jiné formy financování automobilu?

Těch výhod je celá řada. Tou první, a pro většinu lidí nejdůležitější, je nižší měsíční splátka než v případě úvěru. A tou druhou fakt, že veškerá starost o automobil přechází na jeho majitele. Tedy společnost, která vám operativní leasing poskytuje a automobil je po celou dobu v jejím majetku.

Řeč je například o povinném ručení, havarijním pojištění, ale i opravách auta. V případě nehody vám leasingová společnost prostě poskytne automobil nový.

Ostatně nové auto dostanete po pár letech tak jako tak. A prostě platíte dál. Úplně stejně jako byste po pár letech užívání prodali své auto pořízené na úvěr, z utržených peněz zaplatili první splátku na nové auto a v úvěru pokračovali.

Úplně stejné je to právě i v případě operativního leasingu. Jen s tím rozdílem, že vám odpadá starost s prodejem, nákupem a další administrativou okolo pojištění, úvěru apod.

A přesně to je důvod, proč už operativní leasing Driveto nevyužívají pouze úspěšní podnikatelé, ale i běžná veřejnost.

 

 

 

 

 

 

Aktuálně v ČR