Byly za výbuchem sousedské spory či šlo o čin duševně nemocného člověka?

11.04.2019
Ilustrační foto
Rýmařov byl v podstatě až do tohoto úterka poklidná obec v okrese Bruntál. Jenže před dvěma dny v půl páté odpoledne zde místní muž nastražil na radnici výbušniny, které po odpálení způsobily velké škody. Nikdo naštěstí nebyl zraněn.

Pachatel byl po činu ihned policisty zadržen a převezen na psychiatrické oddělení. "Zadržená podezřelá osoba byla předána do péče lékařů. Momentálně se zjišťují podmínky pro vůbec zahájení trestního stíhání s ohledem na zdravotní stav. Čekáme na vyjádření, zda ho v tuto chvíli vůbec můžeme stíhat," řekl dozorující státní zástupce Alexandr Dadam, který ještě podotkl, že pachatel konal sám a nebyl napojen na žádnou skupinu osob či organizaci.

Podle místních za výbuchem stojí sousedské spory, to však policie nepotvrdila. Stejně jako ještě neoznámila, o jakou výbušninu se jednalo.

Tlaková vlna po výbuchu vyrazila sedm oken a vyrátila několik dveří z pantů. "Byl tady statik, byla provedena revize elektřiny a plynu, zkontrolovali základní funkce a konstatovali, že je všechno v pořádku. Zhruba od 08:00 už uklízíme, spravujeme, slepujeme, tak abychom byli na zítřek připraveni a schopni normálně úřadovat," řekl dnes ČTK starosta Šimko, který zatím nedokázal způsobenou finanční škodu odhadnout. "Zatím jsme se to snažili jenom tak poslepovat, protože výroba dveří bude chvilku trvat. Budova je kulturní památka a památkáři samozřejmě chtějí, abychom to dali do stavu, v jakém to bylo. Takže teď to jenom provizorně opravujeme, aby byly kanceláře uzavíratelné, ale od zítřka (pátku) bychom měli fungovat. Opravu budeme průběžně řešit s památkáři," dodal Šimko.

Aktuálně v ČR