Proběhlo rozlosování nového ročníku Ligy mistrů, Plzeň nastoupí proti obhájci titulu

17.05.2018
Ilustrační foto
Čeští účastníci hokejové Ligy mistrů pro ročník 2018/2019 znají své soupeře.

Plzeňští fanoušci se mohou v rámci Ligy mistrů těšit na obzvlášť zajímavý hokejový tým, protože jedním ze soupeřů Plzně bude finský Jyväskylä. Dále se Západočeši střetnou se švýcarským Luganem a slovenskou Bánskou Bystricí.

Mistra extraligy Kometu Brno také čeká konfrontace se švýcarským hokejem, utká se s Zugem. Ve skupině má i německý Eisbären Berlín a také běloruský Něman Grodno.

Finalista nedávno skončeného ročníku naší extraligy Oceláři Třinec se může těšit na trojnásobnou severskou cestu. Severomoravský tým si postupně zahraje s Djurgaardenem IF (Švédsko), Tapparou Tampere (Finsko) a Storhamarem Hamar (Norsko). „Asi nám jsou souzeni soupeři ze severských zemí," směje se trenér Třince Václav Varaďa. "Jsem rád, že diváci uvidí opět kvalitní zápasy a já můžu už teď slíbit, že se na ně poctivě připravíme. Jsou to všechno zajímaví soupeři a my uděláme maximum, abychom postoupili dál. Myslím si, že je to parádní skupina. Určitě nám zpestří léto, ale zároveň chci jedním dechem dodat, že k tomu přistoupíme maximálně zodpovědně. Věřím, že se kluci v těch zápasech vydají na maximum, ale jak se to bude celé vyvíjet, to ukáže až čas.“

Posledním českým účastníkem Ligy mistrů bude Mountfield Hradec Králové. I hradeckým hokejistům byl nalosován finský soupeř - Kärpät Oulu (Fin.). Dále se hráči Mountfieldu podívají do Německa (Norimberk Ice Tigers) a do Francie (Rouen Dragons).
Autor: Alex Neugebauer/DomácíNoviny.cz

Aktuálně v ČR