Brněnští hokejisté budou obhajovat finále se třemi posilami

15.05.2018
Ilustrační foto
Kometa Brno pár týdnů po skončení naší hokejové extraligy už dává dohromady kádr pro příští ročník. Velkými posilami by měli být obránce Juraj Mikuš a útočníci Martin Bakoš s Bedřichem Köhlerem.

Juraj Mikuš, kterému je 29 let, působí v extralize od roku 2014, odehrál 232 zápasů, ve kterých vstřelil 22 branek a přidal 65 asistencí. V posledních dvou letech hrál tento slovenský obránce za pražskou Spartu. "Cítil jsem, že potřebuji změnit klub a prostředí. Kometa mi připadala jako nejlepší výběr ze všech týmů, které hrají českou extraligu. Má vysoké ambice, každý rok hraje o nejvyšší příčky a navíc to budu mít blíž domovu," komentoval Mikuš svůj příchod na jih Moravy.

Další posila útočník Martin Bakoš hrál naposledy v Liberci. Před dvěma lety získal slovenský ofenzivní hráč s Bílými tygry mistrovský titul. V Česku zatím odehrál 176 utkání s bilancí 52 gólů a 62 asistencí. Navíc má zkušenosti z ruské KHL. V současné chvíli startuje na světovém šampionátu v Dánsku.

Třetí posilou je třiatřicetiletý Bedřich Köhler, který v minulé sezoně působilv Hradci Králové. Z extraligových klubů má zkušenosti ze Zlína a Vítkovic. S prvně jmenovaným týmem získal v roce 2014 titul. V extralize nastoupil k 792 zápasům (175+140).

Aktuálně v ČR