Bohemka si nadále drží domácí neporazitelnost

20.09.2019
Ilustrační foto
Oba dnešní zlínští střelci budou na góly jistě vzpomínat. Pro Tomáše Wágnera to byla první branka v dresu ševců po nedávném příchodu z Mladé Boleslavi a Dominik Mašek se zase trefil proti svému bývalému klubu.

Bohemians Praha 1905 - Fastav Zlín 2:2 (1:2)

Wágnerovi se povedlo vsítit gól už v 5. minutě, když zužitkoval akci Fantiše s Folprechtem - 0:1.
Bohemce se podařilo srovnat ve 23. minutě. Autorem branky byl Havel, který šikovně využil přihrávky Vaníčka - 1:1.
Poznar mohl brzy vrátit Zlínu vedení, ale jeho hlavička šla těsně nad bránu. Přesto šli nakonec Zlínští do šaten s jednogólovým náskokem, když zmiňovaný Mašek technickou střelou překonal Fryštáka - 1:2.

Klokanům se ale povedlo srovnat hned čtyři minuty po začátku druhé půle. A znovu u toho byl Havel, když mazácky tečoval Podaného pas - 2:2.
Domácí tento gól hodně nakopl a zlínský gólman se musel hodně ohánět. Nejdříve zlikvidoval Podaného přímý kop, následně si poradil s Ugwuovou přízemní střelou. Navíc pak ještě Rada zamířil těsně vedle tyče.
Bohemce se už nepovedlo zápas zvrátit, i když se k tomu nabízelo přečíslení. V 78. minutě byl totiž vyloučen hostující Folprecht.

Josef Csaplár (trenér Zlína): "Za mě spravedlivá remíza, dva rozdílné poločasy. První poločas jsme hráli opravdu hodně zajímavý fotbal. Druhý poločas udělala Bohemka dvě změny v rozestavení, dostala nás pod tlak a byla lepší. Stejně jako my jsme dali první gól s tečí, dali ho i oni. Proto si myslím, že remíza je spravedlivá. Nejsem ani veselý, ani smutný, takhle jsem to viděl."

Branky: 23. a 49. Havel - 5. Wágner, 45.+1 Mašek. Rozhodčí: Adámková - Kubr, M. Podaný - Královec (video). ŽK: Vodháněl, Keita - Folprecht, Poznar. ČK: 78. Folprecht. Diváci: 4301.

Bohemians: Fryšták - Hůlka, Krch, Pokorný - Havel, Jindřišek, Vacek (46. Rada), J. Podaný - Vaníček (46. Keita), Ugwu (76. Bartek), Vodháněl. Trenér: Hašek.

Zlín: Dostál - Fantiš, Buchta, Azackij, Bartošák (52. Džafič) - Mašek (90.+2 Giorgadze), Folprecht, Jiráček, Čanturišvili - Wágner (74. Železník), Poznar. Trenér: Csaplár.
Autor: Alex Neugebauer/DomácíNoviny.cz