Blesk na Děčínsku způsobil ženě a dívkám nepříjemná zranění

07.08.2019
Ilustrační foto
Nedaleko hřbitova ve Vysoké Lípě na Děčínsku zasáhl blesk dospělou ženu, které se zastavil krevní oběh. „Okamžitě jí pomohli svědci, kteří za pomoci dispečera zahájili laickou resuscitaci, ve které následně pokračovaly naše posádky,“ uvedl mluvčí záchranné služby Prokop Voleník.

Původně záchranáři plánovali ženu do nemocnice transportovat vrtulníkem, ten ale nemohl kvůli nepříznivému počasí vzlétnout. Ženu tak odvezla na vyšetření sanitka.
Kromě ženy zásahl blesk i tři nezletilé dívky. „Jedna z nich utrpěla vážná zranění, jedna středně vážná a jedna lehká s podezřením na středně vážná,“ doplnil Prokop Voleník.

K podobnému případu letos došlo už v červnu v Beskydech nedaleko Lysé hory, kde blesk zasáhl pětici lidí. Nejhůře tehdy dopadl sedmnáctiletý chlapec, který utrpěl popáleniny prvního a druhého stupně v oblasti trupu. O rok mladšího hocha blesk srazil k zemi, avšak neutrpěl žádné popáleniny. "Dívka stejného věku byla po působení účinků blesku otřesená a prochladlá. Žena ve věku devatenáct let byla rovněž otřesena, bez vnějších známek zranění. Padesátiletá žena byla úderem blesku podle všeho odhozena a při pádu na zem si poranila hlavu. Byla krátce v bezvědomí, se záchranáři však již později byla v kontaktu," uvedl mluvčí moravskoslezských krajských záchranářů Lukáš Humpl.
Autor: Alex Neugebauer/DomácíNoviny.cz

Aktuálně v ČR