ANO bude vládnout alespoň v Praze 15, když už to nevyšlo na magistrátu

17.10.2018
Ilustrační foto
V hnutí ANO ještě stále nemohou vydýchat porážku v komunálních volbách, co se týká pražského zastupitelstva na magistrátu. Ale aspoň v pražských obvodech se pokusí posbírat nějaké ty "drobky". Jako např. na Praze 15, kde se dnes dohodla koalice ANO, ODS a TOP 09. Babišova strana zde tak bude mít nadále stejného starostu Milana Wenzla. Celkově v 31 členém zastupitelstvu bude mít koalice 19 hlasů. Vítězné uskupení Patnáctka náš domov tak ostrouhá a skončí v opozici.

Z velkých měst se povedlo hnutí ANO dostat do vedení v Plzni. zde však člověka na nejvyšším postu mít nebudou. Primátorem se stane Martin Baxa z ODS, která skončila druhá. Občanští demokraté bude v západočeské metropoli vládnou kromě Babišova hnutí ještě s TOP 09 a ČSSD. V sedmačtyřicetičlenném zastupitelstvu tak budou mít výraznou převahu 33 hlasů.

Premiér může být spokojený i s dohodami v Opavě a Karlových Varech.
Zmiňované moravské město bude mít v koalici pět stran či hnutí - ANO, KDU-ČSL, Piráti a Občané městských částí Opavy a Zelená pro Opavu. Dohromady dá toto uskupení 22 členů z celkového 39členného zastupitelstva. Primátorem má být Tomáš Navrátil (ANO).

V Karlových Varech se hnutí ANO dohodlo s hnutím Karlovaráci a ODS. I zde bude primátorem, respektive primátorkou zástupkyně z hnutí ANO - Andrea Pfeffer Ferklová, která je mimochodem generální ředitelkou hotelu Pupp. Koalice bude mít pohodovou většinu 23 mandátů z celkových 35 křesel.

I v dalším lázeňském městě už mají jasno o povolební koalici. Memorandum o spolupráci v Mariánských Lázních podepsali Piráti, ODS plus dvě nezávislá hnutí Změna pro Mariánské Lázně a Volba pro lidi. V 21členném zastupitelstvu bude případná koalice držet dvanáct mandátů.

Aktuálně v ČR