Ani Piráti nechtějí mít v Kladně nic společného s Okamurou

10.10.2018
Ilustrační foto
Včera se zdálo, že co se týká nově zvolené koalice na kladenské radnici, je definitivně rozhodnuto. Ale nakonec je vše zase jinak...

Už v neděli se strany či hnutí ODS, ANO, Kladeňáci a SPD dohodly na společné koalici. Jenže v pondělí dali hlavní představitelé TOP 09 najevo, že si nepřejí, aby jejich člen Petr Hašek byl v koalici, v které je představitel Okamurova SPD. Hašek se nakonec rozhodl vystoupit z "Topky", aby se nemusel vzdát teplého místečka na radnici. "Za @TOP09cz jasně říkám, že koaliční paktování s SPD je nepřijatelné. TOP 09 má platné usnesení, kterým tuto spolupráci zakazuje," uvedl na twitteru předseda TOP 09 Jiří Pospíšil.
Avšak i Piráti si uvědomili, že vlastně nechtějí, aby jejich člověk byl v koalici s kontroverzní SPD. Narozdíl od Haška se Pirát Jakub Václavovič (zvolený za Kladeňáky) rozhodl svůj mandát obětovat. „Piráti deklarovali, že nikdy nepůjdou do koalice ani nebudou vyjednávat se stranami, jako je KSČM nebo SPD, takže nebyla jiná možnost,“ podotkl krajský koordinátor Pirátů Filip Dítě.
Václavoviče nahradí Anna Gamanová, která je ve hnutí Kladeňáci navržena za Starosty.

Díky sestavení této čtyřkoalice se povedlo vyšachovat z důležitých funkcí, včetně primátorského postu, vítězné hnutí Volba pro Kladno. Dosavadním primátorem byl Milan Volf právě z Volby pro Kladno.
Autor: Alex Neugebauer/DomácíNoviny.cz

Aktuálně v ČR