Bílí tygři zahájili přípravu na sezonu. Jsou velmi spokojeni s posilami

16.07.2018
Dnes se poprvé na ledě sešli liberečtí hokejisté. Po dovolených se nyní naplno začnou připravovat na sezonu, která začne v polovině září.

S hráči si zatrénovali i brankář Vítek Vaněček a obránce Filip Pyrochta, kteří se ale brzy přesunou do zámoří do svých klubů na přípravný kemp. Vaněček do Washingtonu a Pyrochta do Nashvillu.

Skutečnými posilami jsou Martin Stříteský z Jihlavy, Libor Hudáček z Färjestadu, Marek Schwarz ze Znojma, Jakub Valský a Radan Lenc z Mladé Boleslavi. "Každý má trochu jinou osobnost a jiné kvality, stejně tak bude mít každý trochu jinou roli v týmu," říká trenér Liberce Filip Pešán a pokračuje: "Libor Hudáček je skvělý ofenzivní centr. Jako tahoun by měl vytvořit velmi úderné duo s Markem Kvapilem. Radan Lenc je kluk, který má obrovský charakter a kterého jsem osobně chtěl do týmu už několik let. Od návratu Kuby Valského si slibuji zvýšení rychlosti našeho týmu, to nás trochu trápilo v závěru play-off. A Marek Schwarz je skvělý kluk, který nám tu vytvoří výbornou brankářskou dvojici s Romanem Willem."  

Pro klub je i důležite, že se podařilo prodloužit smlouvu s kapitánem Martinem Švecem.

Bílí tygři (jak se klubu říká) se letos nekvalifikovali do Ligy mistrů. Aby hráči nepřišli o kontakt s evropským hokejem, zúčastní se klub turnaje ve Švýcarsku.

Ve druhé polovině července budou mít fanoušci možnost shlédnout hráče při tzv. otevřeném tréninku. Klub o tom bude příznivce včas informovat na svých webových stránkách.
První přípravný zápas sehrají liberečtí hokejisté 26. července, střetnou s Dynamem Pardubice.

Aktuálně v ČR