Dnes se čeští hokejisté střetnou s USA. Trenéři tají jméno brankáře

17.05.2018
Ilustrační foto
Pryč jsou roky, kdy čeští hokejisté vyhlašovali před začátkem MS, že si jedou pro zlato. Později svoje cíle směřovali "jen" na medaili. Teď je vnímaným mezníkem úspěchu postup ze čtvrtfinále. Právě dnes se v něm od 16:15 střetnou s americkým týmem.

Náš tým prokázal v základní skupině, že se žádného mužstva nemusí bát, což platí i pro čtvrtfinálový duel s týmem Spojených států.

Češi mají na Američany dobré vzpomínky z letošní olympiády, kde je porazili právě ve čtvrtfinále 3:2 po samostatných nájezdech. Z českých hráčů u toho byli brankář Francouz, obránci Michal Jordán, Adam Polášek a útočníci Roman Červenka, Michal Řepík, Roman Horák a Dominik Kubalík.

Fanoušky jistě zajímá, kdo nastoupí v naší brance. Trenéři to zatím tají. Rozhodnou se mezi dvojicí Francouz - Rittich. Před šampionátem byl za jedničku zvolen Pavel Francouz, ale Rittich na MS prokázal v několika zápasech, že se mu vyrovná. A je pravděpodobné, že právě on nastoupí už i z toho důvodu, že trenéři lehce naťukli variantu, že proti zámořskému týmu nastoupí Rittich se zkušenostmi z NHL. Kdyby naším soupeřem bylo mužstvo z Evropy (Finsko), dostal by šanci Francouz.

Český kouč Josef Jandač po tomto šampionátu končí v reprezentaci. Věří, že dnešní zápas nebude jeho poslední, ale že se tým ještě představí o víkendu v bojích o medaile.

V dalších čtvrtfinálových zápasech se střetnou Finové se Švýcarskem (20:15), Švédi s Lotyšskem (20:15) a především v atraktivním duelu Kanaďané proti výběru Ruska (16:15). Právě úspěšnější tým z posledně jmenovaného souboje se utká s vítězem zápasu USA - Česko.

Aktuálně v ČR