Muž vyhrožoval zpěvákovi Gipsy.cz podříznutím. Od soudu odešel s podmínkou

08.02.2019
Už po několikáté se potvrdilo, že si člověk nemůže psát na sociální sítě vždy co chce, především pokud jde o vulgarity nejhrubšího zrna.

Třiapadesátiletý muž z Ostravy dnes dostal u soudu podmínku na zkušební lhůtu dvou let za to, že před dvěma lety vyhrožoval přes sociální síť Radoslavu „Gipsymu“ Bangovi, zpěvákovi a zakladateli skupiny Gipsy.cz.

Co ho k nenávisti vůči romskému hudebníkovi vedlo? Zkrátka se mu nelíbilo, že Banga odešel ze sálu při udělení Českých slavíků ve chvíli, kdy byl vyhlášem zpěvák Ortel. Bangovo chování komentoval muž z Ostravy nepublikovatelnými nadávkami, z nichž ty "nejjemnější" věty byly: „Černá svině, to je lichotka, jsi jen hnusná špína,“ i  „Plyn moc jednoduché, podříznout tě ve stylu slimáků!“

Muž byl poté zatčen. Později vyslovil lítost nad svým chováním. „Bylo to v afektu, neuvažoval jsem. Když jsem na policii později slyšel větu, kterou jsem napsal, nevěřil jsem tomu. Sám jsem se zhrozil nad tím, co jsem napsal. Nepsal jsem to ale na jeho profil, vyjelo mi to někde jako příspěvek. A na ten jsem reagoval,“ prohlásil obžalovaný muž, který poté ještě poslal zpěvákovi omluvný dopis.
Autor: Alex Neugebauer/DomácíNoviny.cz

Aktuálně v ČR