Psali nenávistné komentáře k narozenému dítěti. Neprošlo jim to

11.01.2019
Ilustrační foto
Duchem slabí lidé nemají odvahu někomu něco říci do očí, a tak si to vynahrazují na sociálních sítích, kde si připadají velmi mocní a všeho znalí. Takovými "odvážlivci" byli i Pavel Hrabák z Prahy a Lada Vyskočilová z Vyškovska, kteří psali nenávistné komentáře k novorozenému Ibrahimovi na stránce Zprávy.cz.

„Je to odpad, má to v genech. Bude se jen dál množit, kolik takovej negr bude mít za 25 let potomků. Takže za mě dupnout na krk.“ „Nemá tady co dělat, já být porodník, mám za dopoledne plnej kýbl.“ Tak takovéto komentáře napsali Hrabák s Vyskočilovou, za což byli odsouzeni.
Podnět k žalobě podala matka malého Ibrahima Lucie Kara z Třince.

Když se její syn narodil, byla jeho fotka uvedena v místních novinách, respektive i na jejich internetové mutaci. Fotografii však převzala i facebooková stránka Zprávy.cz., na kterou, jak už bylo zmíněno, Hrabák s Vyskočilovou napsali své hloupé komentáře.

Pavel Hrabák byl odsouzen k trestu obecně prospěšných prací ve výměře 100 hodin za podněcování k nenávisti vůči skupině osob nebo omezení jejich práv a svobod.
Lada Vyskočilová dostala podmínku na čtyři roky. Dříve už byla desetkrát trestána, především za krádeže.

„Jsem ráda, že ti dva byli odsouzeni. Snad si díky tomu lidé budou víc uvědomovat, že není možné psát beztrestně nenávist vzbuzující komentáře. I když zatím se mi to tak nejeví, vidím, že v některých skupinách je toho pořád ještě dost,“ uvedla Lucie Kara pro týdeník Respekt.
Kara se se svým manželem odstěhovala do většího města, kde se cítí více bezpečně.
Autor: Alex Neugebauer/DomácíNoviny.cz

Aktuálně v ČR